Żywiec

“Niedzielny obiad z lekkim niedosytem”
Restauracja "Prawda" — recenzja

Restauracja "Prawda"
Nr 5 wśród 33 Restauracje (Żywiec)

Z niecierpliwością oczekiwałem tej wizyty, Nie ukrywam, że podsycały ją świetne opinie o lokalu w necie. WYbraliśmy się wreszcie na niedzielny obiad całą rodziną. Zacznę od zupy, byłą to kwaśnica, zupa poprawna i tyle. może powinna być odrobinę bardziej kwaśna i o ile mnie smal nie myli , kucharz jednak podrasował ją odrobinę czymś co zawierało glutaminian. Po zupie na stół wjechał schab, samo mięso zrobione dobrze, chociaż mogłoby być mocniej doprawione solą ( jednak taki kawał mięsa trudno potem posolić. ) , pewnym zaskoczeniem było podanie zamiast obiecywanej w karcie, kiszonej kapusty , knedli z ziemniaków i owej kapusty i do tego jeszcze ziemniaków. Ogólnie knedle dobre ale jednak kapusta by się przydała a ziemniaki w tej sytuacji były zbędne. KOmpletną porażką było danie z karty dnia , panierowane krewetki ) za to 4 gwiazdki). To danie nie powinno znaleźć się w menu restauracji aspirującej do miana najlepszej na żywiecczyźnie. Był to bardzo przeciętny fast food. Na stole wylądowało kilka innych dań ale jako że próbowałem niewiele nie będę się wypowiadał.Ogólnie gdyby nie rozbudzone internetem oczekiwania, było by b.dobrze a tak niestety gdzieś tam pozostał niedosyt. Myślę jednak, że niejsce jest na żywieckim rynku unikatowe, ponieważ próbuje serwować swoją własną kuchnię, co trzeba docenić. Na pewno warto i trzeba odwiedzić

1  Dziękujemy, Dariusz P
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Anita B, Właściciel, Restauracja "Prawda"Odpowiedź udzielona 3 tygodnie(-i) temu

Dziękujemy za opinię

Miła atmosfera,przyjemna restauracja,na pewno warta polecenia, szkoda jednak ze tak mały wybór dań dla wegetarian. Przy drugiej wizycie byłby już problem żeby coś wybrać, fajnie gdyby pojawiło sie więcej „zdrowych”dań.

Dziękujemy, Mokominu

Dziękujemy za opinię

Wybrałem się do restauracji z ciekawości i nie zawiodłem się. Bardzo przyjemne wnętrze i miła obsługa. To już dobrze nas nastroiło. Jedzenie smaczne i w przyzwoitych cenach. No i piwo Konicek. Zdecydowanie na plus. Na pewno wrócimy.

Dziękujemy, freerock81

Zrecenzowano 29 sierpnia 2019

Do "Prawdy" na obiad szliśmy bardzo podekscytowani, zachęceni wysokimi notami na TripAdvisorze i choć nie zawiedliśmy się, mieliśmy chyba nieco zbyt wysokie oczekiwania i inne wyobrażenie o restauracji. Samo miejsce jest bardzo przyjemne- prosty wystrój, nawiązujący do tradycyjnych karczm, otwarta kuchnia, w której możemy obserwować kucharzy przy pracy na bieżąco przygotowujących potrawy. W moim odczuciu całość wnętrza pięknie koresponduje z nazwą miejsca- "Prawda". Posiłki są również stosunkowo proste. Sznycel z jajkiem i sałatką z ziemniaków był smaczny, ale nie nadzwyczajny, można by rzec poprawny. Danie dnia, w fenomenalnej cenie 15 złotych (!), było ciekawsze. Pyszna zupa krem z bakłażana i bardzo dobre polędwiczki w świetnym sosie ze świeżych borowików z kaszą gryczaną i surówką. Piliśmy również lemoniadę, która smakowała trochę jak rozwodniony syntetyczny kompot (?). Podsumowując, miejsce jest młodziutkie, być może potrzeba jeszcze czasu, aby dopracować wszystko do perfekcji. Z restauracji wyszliśmy jednak najedzeni i zadowoleni jak po domowym obiedzie.

1  Dziękujemy, LoveJedzonko
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Anita B, Właściciel, Restauracja "Prawda"Odpowiedź udzielona 10 września 2019

Dziękujemy i zapraszamy ponownie

Zrecenzowano 27 sierpnia 2019

Zakochałam się począwszy od znakomitej kawy, którą mogłabym pić dzień w dzień , skończywszy na deserze rozpływającym się w ustach. Miałam okazję skosztować czekoladowego omletu oraz ciasta orzechowego naprawdę , dawno tak nie ekscytowałam się łakociami. Zapach w lokalu, który dodatkowo potęgował doznania dania głównego oraz przyjazna obsługa sprawiły, że zapewne jak będę jeszcze w Żywcu odwiedzę tą restaurację. Jestem oczarowana dawno nie byłam w restauracji gdzie czuć w potrawach, że kucharze wiedzą co robią i to na 200% .

Dziękujemy, AleksandraKarolina

Dziękujemy i zapraszamy ponownie

Restauracja "Prawda" — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Łodygowice, Województwo śląskie
Żywiec, Województwo śląskie

Byłeś(-aś) w Restauracja "Prawda"? Podziel się wrażeniami!