“Na plus”
Restauracja "Prawda" — recenzja

Restauracja "Prawda"
Nr 5 wśród 33 Restauracje (Żywiec)

Wybrałem się do restauracji z ciekawości i nie zawiodłem się. Bardzo przyjemne wnętrze i miła obsługa. To już dobrze nas nastroiło. Jedzenie smaczne i w przyzwoitych cenach. No i piwo Konicek. Zdecydowanie na plus. Na pewno wrócimy.

Dziękujemy, freerock81
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Anita B, Właściciel, Restauracja "Prawda"Odpowiedź udzielona 3 tygodnie(-i) temu

Dziękujemy za opinię

Zrecenzowano 29 sierpnia 2019

Do "Prawdy" na obiad szliśmy bardzo podekscytowani, zachęceni wysokimi notami na TripAdvisorze i choć nie zawiedliśmy się, mieliśmy chyba nieco zbyt wysokie oczekiwania i inne wyobrażenie o restauracji. Samo miejsce jest bardzo przyjemne- prosty wystrój, nawiązujący do tradycyjnych karczm, otwarta kuchnia, w której możemy obserwować kucharzy przy pracy na bieżąco przygotowujących potrawy. W moim odczuciu całość wnętrza pięknie koresponduje z nazwą miejsca- "Prawda". Posiłki są również stosunkowo proste. Sznycel z jajkiem i sałatką z ziemniaków był smaczny, ale nie nadzwyczajny, można by rzec poprawny. Danie dnia, w fenomenalnej cenie 15 złotych (!), było ciekawsze. Pyszna zupa krem z bakłażana i bardzo dobre polędwiczki w świetnym sosie ze świeżych borowików z kaszą gryczaną i surówką. Piliśmy również lemoniadę, która smakowała trochę jak rozwodniony syntetyczny kompot (?). Podsumowując, miejsce jest młodziutkie, być może potrzeba jeszcze czasu, aby dopracować wszystko do perfekcji. Z restauracji wyszliśmy jednak najedzeni i zadowoleni jak po domowym obiedzie.

1  Dziękujemy, LoveJedzonko
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Anita B, Właściciel, Restauracja "Prawda"Odpowiedź udzielona 10 września 2019

Zrecenzowano 27 sierpnia 2019

Zakochałam się począwszy od znakomitej kawy, którą mogłabym pić dzień w dzień , skończywszy na deserze rozpływającym się w ustach. Miałam okazję skosztować czekoladowego omletu oraz ciasta orzechowego naprawdę , dawno tak nie ekscytowałam się łakociami. Zapach w lokalu, który dodatkowo potęgował doznania dania głównego oraz przyjazna obsługa sprawiły, że zapewne jak będę jeszcze w Żywcu odwiedzę tą restaurację. Jestem oczarowana dawno nie byłam w restauracji gdzie czuć w potrawach, że kucharze wiedzą co robią i to na 200% .

Dziękujemy, AleksandraKarolina

Zrecenzowano 26 sierpnia 2019

Pyszne, bardzo świeże jedzenie. Pewnie jedno z lepszych pod tym względem miejsc w Żywcu. Zarówno sznycel z jajkiem (wielki na cały talerz), jak i pstrąg były bardzo dobre; czuć, że wszystko (również sałatki) jest bardzo świeże, a ceny stosunkowo niskie.
Na minus czas oczekiwania (ok. 40 minut, ale fakt że było warto. Zapewne 2 kucharzy to zbyt mało, kiedy lokal jest pełny), mały wybor dań bez mięsa, brak kaczki i fileta z pstrąga (był wyłącznie w całości) w dniu wizyty i, co najgorsze, plastikowe słomki dodawane niemal do każdego napoju (coli, soku, wody, a nawet latte - jeśli dobrze widziałem). Zwróciłem na to uwagę Pani kelnerce i usłyszałem, że wynika to z oszczędności i, póki co, taka jest polityka restauracji. Duży minus dla mnie, bo jeśli nie chce się płacić nieco więcej za papierowe lub makaronowe słomki, można chociaż ograniczać ich liczbę. Widać było bowiem, że część klientów i tak nie korzystała ze słomek, a one zapewne wylądowały w koszu. Naprawdę można wypić sok pomarańczowy czy kawę bez słomki.

1  Dziękujemy, Filip R
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Anita B, Właściciel, Restauracja "Prawda"Odpowiedź udzielona 27 sierpnia 2019

Dziękujemy za opinię, cieszymy się, że ujęliśmy Pana smakiem, świeżością i ceną - wkońcu po to głównie przychodzi się do restauracji :) tym bardziej jestem zaskoczona Pańską oceną na "3" i jestem zdziwiona, że słomki tak bardzo zaważyły na tej ocenie. Nasz lokal otwarty jest stosunkowo niedawno i nadal nad wieloma kwestiami pracujemy. Szczerze - pierwsze słyszę o "polityce oszczędności naszej restauracji" , gdyż ani nie stosujemy jej do naszych pracowników, ani nasze zachowanie o niej nie świadczy. Korzystamy z usług dostawców, ktorzy przede wszystkim kierują się jakością dostarczanych produktów, co pewnie widział i czuł Pan na talerzu. Uwielbiam naszą kawę latte i nie podajemy jej ze słomką, chyba, że na wyraźną prośbę klienta. Czuję, że niesprawiedliwie ocenił Pan naszą restaurację i liczę na kolejne wizyty i przychylniejsze spojrzenie. Pozdrawiam

Zrecenzowano 20 sierpnia 2019

Byłam w restauracji na niedzielnym obiedzie. Zaskoczyłmnie fakt ze nowa restauracja a udalo nam się znalezc ostatni stolik-potem okazało się dlaczego. Jedzenie przepyszne. Jadlam tatar, maz sznycel, a corka nugetsy. Porcje ogromne, wszystko znakomicie przyprawione a ceny bardzo niskie jak na Żywiec. Zmiescilismy również sufleta i serniczek. Wszystko podane z fantazja i bardzo nowoczesnie. Obsluga przemila, idealnie wpisuje się w klimat miejsca. Wydaje mi się że w tym momencie to najsmaczniejszego miejsce w Żywcu, będziemy często tam gościć i zabierac znajomych. Brawo dla załogi oby tak dalej!!!!

Dziękujemy, MalaRuda
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Anita B, Właściciel, Restauracja "Prawda"Odpowiedź udzielona 23 sierpnia 2019

Restauracja "Prawda" — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Łodygowice, Województwo śląskie
Żywiec, Województwo śląskie

Byłeś(-aś) w Restauracja "Prawda"? Podziel się wrażeniami!