Warto

Zrecenzowano: 25 lipca 2018
anczarn
Grudziądz, Polska

Zrecenzowano: 23 września 2018 z urządzeń przenośnych

Już po fakcie wiem ze to jest muzeum które warto zwiedzić z przewodnikiem. Opisy sa dość zdawkowe, audioprzewodnik hmmm... unikalny ponieważ rozbrzmiewa z jednego małego urządzenia na całą salę. Z szacunku dla innych zwiedzających przestałam go używać po pierwszej sali. Zdecydowanie na korzyść przemawia rozpiętość tematów: sztuka sakralna, wnętrza pałacowe, eksponaty z wykopalisk, narzędzia tortur czy etnografia regionu żywieckiego. Uważam że muzeum ma ciekawe zbiory i ogromny potencjał jednak forma podania trąci myszką.

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2018
1  Dziękujemy, jagodaj2018
Zrecenzowano: 21 sierpnia 2018

pięknie utrzymany zamek, zwłaszcza dziedziniec, mnóstwo eksponatów o gigantycznych walorach historycznych, polecam pielgrzymkę po pałacowych komnatach z przewodnikiem :)

Termin skorzystania z atrakcji: sierpień 2018
Dziękujemy, Anna G
Zrecenzowano: 9 sierpnia 2018

Ładnie utrzymany zabytkowy zamek, sporo eksponatów, ładny dziedziniec wewnętrzny z krużgankami, jak zwykle mniejsze ośrodki lepiej sobie radzą ze swoimi zabytkami.

Termin skorzystania z atrakcji: sierpień 2018
1  Dziękujemy, meland1952
Zrecenzowano: 25 lipca 2018

Dużo sal i eksponatów, w każdym miejscu można włączyć multimedialnego przewodnika który niestety bardzo przynudza i aby go wysłuchać na każdej ekspozycji tam pół dnia. Dlatego najlepiej zwiedzić z przewodnikiem, który zwięźle opowie o eksponatach.

Termin skorzystania z atrakcji: lipiec 2018
Dziękujemy, anczarn
Zrecenzowano: 6 lutego 2018

Muzeum zwiedzam już któryś tam raz ( cóż dzieci rosną i trzeba im pokazać ich korzenie). Zasadniczo ekspozycja jest zróżnicowana. Są działy nazwijmy to tradycyjne i trochę bardziej "nowoczesne" Jednak w swojej formie jest to muzeum raczej tradycyjne. Ekspozycja w komnatach zamkowych na I piętrze, dotycząca głównie dawnych właścicieli Żywca wg mnie mało ciekawa. Trochę mebli, obrazów i strojów. Generalnie coś co może zainteresować tylko osoby mocno zainteresowane historią lokalną. Trochę interesuję się historią Żywca i jestem w stanie wyobrazić sobie znacznie ciekawszą ekspozycję. Na parterze sala archeologiczna i odkrytymi fundamentami i gablotami zawierającymi znaleziska i wykopaliska. Jest też kilka wizualizacji poszczególnych etapów rozbudowy zamku. W oficynie na dziedzińcu zamku ekspozycja etnograficzna. W sumie dosyć ciekawa jak dla mnie chyba ciekawsza i lepiej "podana" od poprzednich. Dział przyrodniczy był zamknięty, ekspozycję narzędzi tortur widziałem , jak dla mnie mogłoby jej nie być. Generalnie chyba nadszedł czas na gruntowną przebudowę ekspozycji muzeum w Żywcu. Ta obecna mimo kilku jasnych punktów trąci myszką, zwłaszcza część zlokalizowana w Starym Zamku.

Termin skorzystania z atrakcji: styczeń 2018
3  Dziękujemy, Dariusz P