Spędziliśmy cudowne rodzinne wakacje w Eftalia Village.
Polecamy wszystkim!
Niestety tylko 7 dni - nastepnym razem zarezerwujemy minimum 10 :).
Wakacje spędziliśmy od 11 do 18 września. Z lotniska do hotelu transfer trwał ok 1h:30.
Jechaliśmy w nocy i zatrzymaliśmy się tylko w 3 innych hotelach żeby wysadzić innych turystów - bardzo sprawnie.
W hotelu byliśmy o godzinie 01:00. Overbooking w hotelu jest, zresztą Pani rezydent odrazu na lotnisku powiedziała że zostanie z nami do samego końca bo czasem takie sytuacje się zdarzają w tym hotelu, więc jechaliśmy i zastanawialiśmy czy będzie dla Nas pokój. Na szczęscie nie mieliśmy tego problemu. Pokój na Nas czekał. Co prawda Pan na recepcji pokazał na zdjęcie pokoju w Eftali i Ocean i zaproponował pokój w hotelu Ocean, ale nieskorzystaliśmy, a pokój w rzeczywistości wyglądał naprawdę bardzo ładnie - ten na zdjęciu troszkę straszył - podejrzewamy że na zasadzie a może ktoś się przestarszy i odrazu zmieni :).
Pokój na drugim piętrze z widokiem na drugi budynek i główną aleję hotelu - pięknie zagospodarowaną roślinnością będącą we władaniu chyba min 15 kotów - ślicznych zadabanych i chętnych do zbawy z dziećmi (no może nie wszystkie :)).
Jedno łóżko duże, jedno pojedyncze i rozłożona wersalnka.
Pokój - OK - czysty zadbany po remoncie, w zupełności wystarczający aby się przespać.
Świetny AquaPark w hotelu. 3 mniejsze zjeżdżalnie oraz 3 większe. Dwa duże baseny, przy każdym osłonięty brodzik dla dzieci, przy jedym mała zjeżdżalnia dla maluchów. Nad wszystkim czuwają bardzo mili ratownicy.
Aqua park (zjeżdżalnie) czynne w godzinach 10:00-12:00 oraz 14:00-16:00 (17:00 na plaży) - dle jednych może być to wada, dla nas ok w pewien sposób ułatwiało to zaplanowanie dnia. Można wtedy iść spokojnie na obiad nawet z dzieciakami, a potem na plaże i tam się bawić da samego wieczora.
Przy aqua parku w hotelu bar (10:00 - 19:00) oraz snack bar gdzie od 12:00 do 16:00 są przekąski.
Podobne snack bary można znaleźć na terenie Eftalia Island. Przekąski codziennie takie same: pizza, frytki, hamburgery, makaron, arbuz, sałatki.
Śniadania obiady i kolacje w restauracji głównej bardzo dobre. Jedzenie było bardzo dobre. Niektóre dania pyszne.
Oczywiście niektóre dodatki, sałatki, dania główne się powtórzyły ale wybór jest tak duży, że codziennie można zjeść coś innego. Oczywiście jest byfet dla dzieci - frytki, kurczaczki, naleśniki, itp.
W pozostałych barach i na plaży tylko piwo,wino, fanta, sprite, pepsi, soki, kawa, herbata.
Dodatkowo można skorzytać z cukierni - przy głównym basenie i koło Kids-Clubu na plaży można zjeśc ciastko - gdyby ktoś miał jescze :) ochotę - podczas obiadu i kolacji na deser do wyboru mnóstwo róznych słodkości, lokalne owoce, arbuz, melon, jabłka, sliwiki to co aktualnie dojrzewa.
Od 14:00 do 16:00 serwowane lody - w barze rozpiska gdzie można spróbowac lodów tureckich, w innych lokalizacjach Algida :), są też gofry, doner, kurczaczki, hotdogi.
Przejście na plażę tunelem pod drogą. Plaża żwirowo-piaszczysta. Woda bardzo ciepła. Aquapark przy plaży super. Dla dzieci do 130 cm są jakieś 3 zjeżdżalnie duże, na których można zjechać z rodzicem. Pozostałe chyba 4 dla dzieci większych + zjeżdżalnia pontonowa i wir. Wzrost jest sprawdzany przez ratowników. Poza dużymi zjeżdżalniami są jeszcze zwykle baseny, brodziki, fajny statek dla dzieci, rwąca rzeka, atrakcje dla najmłodszych, basen do gry w wodną piłkę. Teren jest ogromny. Są 4 restauracje, gdzie można zjeść obiad lub wieczorem kolacje a la carta.
Na terenie hotelu i na wyspie są sklepiki. W niedziele za hotelem jest bazar od 9:00 do ok 19:00 - trzeba liczyć ok 2h żeby go przejść - jest bardzo duży.
Personel hotelowy bez zarzutów, wszyscy są bardzo mili - oczywiście napiwek sprawia że stają się jeszcze milśi :)
Hotel szczerze polecamy, moglibyśmy przyjechać za rok.
Wszyscy byliśmy zachwyceni a dzieciaki w szczególności.

Dziękujemy, RafalH43

Spędziliśmy rodzinne wakacje w Eftalia Village i jak najbardziej polecamy! Z lotniska jechaliśmy długo bo 2h 30. W hotelu byliśmy o godzinie 20. Na recepcji na początek zaprosili nas na kolacje. Po przeczytanych wcześniej komentarzach trochę mnie to przerazilo. Overbooking w hotelu jest ale my po kolacji dostaliśmy od razu pokój. Pan na recepcji zaproponował pokój rodzinny za 100 euro. Nie byliśmy zainteresowani. Pokój na pierwszym piętrze z widokiem na balkony kolejnego budynku. Jedno łóżko duże, jedno pojedyncze i rozłożona kanapa. W pokoju nie wiele było miejsca ale nam to nie przeszkadzało. W hotelu fajny aqua park. Nie było problemu z leżakami. Przy aqua parku bar oraz snack bar gdzie od 12:00 są przekąski. Przekąski codziennie takie same: pizza, frytki, hamburgery, makaron, arbuz, sałatki. Śniadania i kolacje w restauracji głównej ok. Nie żeby się jakoś zachwycać ale nikt głodny nie chodził. Jedzenie było dobre. Na terenie hotelu jest tylko jeden bar, w którym wydany jest mocniejszy alkohol w ramach all inclusive. W pozostałych barach i na plaży tylko piwo. Brak kolorowych drinków w opcji all inclusive - z czymś takim spotykam się pierwszy raz bo nawet w 4 gwiazdkowy hotelach były chociaż 3 drinki kolorowe do wyboru. Przejście na plażę tunelem - czasami zapach nie był zbyt ładny ale bez przesady dało radę przejść. Plaża żwirowa, miejscami wejście do wody oczyszczone z kamieni. Woda bardzo ciepła. Aquapark przy plaży super. Dla dzieci do 130 cm są jakieś 3 zjeżdżalnie duże, na których można zjechać z rodzicem. Wzrost jest sprawdzany przez ratowników. Poza dużymi zjeżdżalniami są jeszcze zwykle baseny, brodziki, fajny statek dla dzieci. Teren jest ogromny. Są 3 restauracje, gdzie można zjeść obiad lub wieczorem kolacje a la carta. Są również gofry (b. dobre), kebab, kurczaki a la KFC (kurczaki nie dobre). Nie zawsze były kolejki. Największe do kurczaków których nie polecam. Nie warto stać. Za Kids clubem jest bar gdzie dają kebaba w bułce od pity - lepszy i nie trzeba czekać w kolejce. Na terenie hotelu i na wyspie są sklepiki. Ponadto ok. 200 m od hotelu jest sporo sklepów a w niedziele za hotelem jest bazar. Bazar był tak do godz. 19 więc nie ma co iść po kolacji. Sklepy otwarte do nocy.
Wszyscy są bardzo mili. Pan co przywiózł nam walizki do pokoju trochę nachalny - bez napiwku nie wyjdzie. Pozostały personel bez zarzutów.
Po około tygodniu zaproponowali nam na recepcji przeniesienie do hotelu eftalia ocean za 70 euro więc chyba mają problemy z pokojami skoro tak kombinują.Animacji w ciągu dnia nie widziałam.
Hotel polecam, mogłabym przyjechać za rok. Dzieci zachwycone.

Dziękujemy, Julis1986

W Eftalii Village byliśmy w terminie 9-15 wrzesień 2019. Naczytałam się złych opinii o overbookingu i bałam się bardzo tam przyjechać, niestety overbookingi to tam standard i problemy z pokojami również. My przyjechaliśmy o 3 w nocy więc byliśmy całą dobę w plecy bo wylot był o 19, dojazd do hotelu zajmuje około 2 godzin, w sumie to mniej ale koniecznie trzeba zrobić półgodzinny postój na jakimś bazarze i w drodze do hotelu i w drodze na lotnisko. W nocy dowiedzieliśmy się, że nasz pokój is not ready i że będzie ready za dwa dni ;p dostaliśmy dla dwóch osób apartament z 3 pokojami i 6 łóżkami, we wtorek rano spakowaliśmy się żeby zmienić pokój i znowu dowiedziałam się rano że room is not ready, będzie redi o 13 ale przyszedł jakiś kierownik coś poklikał i dostaliśmy pokój. Aha! I trzeba mieć przygotowany napiwek dla boya hotelowego, zabrał nam jak przyjechaliśmy bagaże po czym nie chciał wyjść z pokoju póki nie daliśmy mu czegokolwiek, a w portfelu same jeszcze nierozmienione pieniądze, bardzo nas to zniesmaczyło, naprawdę nie dało się go z tego pokoju wyprosić... w ramach przeprosin dostaliśmy free masaż, który okazał się 10 minutowym masażem pianą, pan w łaźni tureckiej próbował nas namówić na zapłacenie więcej i dodatkowe usługi.
Sam hotel cudowny, zielony, na terenie hotelu dużo kotów przytulasków, pokoje duże i czyste, nie wykupiliśmy sejfu, cenne rzeczy trzymaliśmy w walizce i nic nie zniknęło :) Baseny duże, czyste, we wrześniu nie było problemu ze znalezieniem leżaka o każdej porze dnia. Całe dnie spędzaliśmy na wyspie, jest ona częścią wspólną wszystkich 5 Eftalii dlatego nie rozumiem komentarza innych ludzi, którzy twierdzą, że po gofry musieli chodzić do innego hotelu, skoro to była wyspa, część wspólna wszystkich hoteli ;p Morze ciepłe i super spokojne, zjeżdżalnie wypasione, ratownicy pilnują porządku przy każdej zjeżdżalni. Rano był aqua aerobic z super sympatyczną animatorką, później pool games z animatorami, w poniedziałki i piątki na plaży odbywała się piana party, super sprawa ;) WIeczorne show w amfiteatrze naprawdę superowe, przychodziliśmy zwykle 20 - 30 minut przed czasem i nigdy nie było problemów z miejscem. Show odbywa się w poniedziałki wtorki czwartki piątki. W środy i soboty jest neon party, niedzielę animatorzy mają wolne.
Za hotelem jest bazar, można się tam przejść, kupić pamiątki, pooglądać inne hotele, kupić oryginalne tureckie podróbki :)
Jedzenie było dobre i był ogromny wybór jednak bardzo dużo osób dopadła klątwa sułtana, słyszałam że wiele osób trafiło do szpitala pod kroplówkę. U nas była to tylko lekka niestrawność. Byliśmy na wycieczce jeep safari i bawiliśmy się świetnie. Wszyscy polecają wyjście do delfinarium, które jest niedaleko hotelu, ale ja polecam przeczytać parę artykułów o tym co dzieje się w takich delfinariach, jak wygląda szkolenie takich delfinów i ile one w takim delfinarium są w stanie przeżyć a potem zastanowić się nad tym czy chcemy sponsorować krzywdę tych pięknych zwierząt :< Niestety wiele ludzi bezrefleksyjnie się tam udaje.
Moje ogólne wrażenia są bardzo dobre, bardzo nam się podobało i być może przyjedziemy jeszcze raz za rok :)

Dziękujemy, oliwiajanyga

Mieliśmy okazję spędzić wakacje w tym hotelu 2+2 i powiem że jesteśmy bardzo zadowoleni polecam tylko nie rozumię ludzi którzy wypisują takie głupoty Polakowi nigdy nie dogodzi pozdrawiam i polecam to miejsce

Dziękujemy, piotr k
Zrecenzowano: 31 sierpnia 2019

Nie rozumiem niektórych negatywnych opinii o Eftalia Village. Nie jest to co prawda super 5* hotel ale bardzo dobre 4* a pod względem atrakcji 5*. Widać, ze hotel niedawno został odnowiony ale mogłoby być bardziej na wypasie. Dla bardziej wymagajacych polecam Eftalia Ocean (byliśmy tam w 2018 roku), W Village jest mnsutwo atrakcji dla dzii i dorosłcyh, 2 aquaparki. W okolicahc budynków nie ma głośnych animacji, więc zawsze można wrócic do pokoju i wypoczywać w ciszy. Lecieliśmy 3 raz z Coral Travel i wszystko było OK. Samolot o czasie, miła rezydentka, pokoje za 15 euro załatwiliśmy sobie w takim miejscu jakie nam się podobało.

Dziękujemy, agizbagi