Super miejsce!

Zrecenzowano: 17 maja 2019
zmstr
Tarłów, Polska
Super

Wspaniałe miejsce, zwłaszcza w upalne dni. Super przewodnik, z pasją i zaangażowaniem opowiada... Przeczytaj więcej

DK80

Zrecenzowano: 16 sierpnia 2019

Zwiedzanie dawnych podziemi kupieckich zajmie nie więcej niż 50minut. W każdej sali jest inny temat związany z Opatowem i historią regionu. Ciekawa była historia o tradycjach winiarskich regionu (szkoda że bez degustacji). Jeśli traficie na przewodnika opowiadajacego z dużym zaangażowaniem to nawet nie zdążycie pomyśleć że czas minąl tak szybko.

Dziękujemy, Joami K
Zrecenzowano: 17 maja 2019

Wreszcie udało mi się odwiedzić Podziemia Opatowskie. Miałem tam zawsze rzut beretem i zawsze odkładałem na później.
Atrakcję odwiedziliśmy w ubiegły weekend w ~20-osobowej grupie motocyklowej, więc nie było mieszaniny przypadkowych osób, które przekrzykiwałyby się między sobą i z przewodnikiem, a zgrana grupa, która miło spędziła czas w podziemiach. Generalnie samo miejsce jest świetne i polecam je każdemu, choć w moim odczuciu najlepiej byłoby je zwiedzać samemu, by w swoim tempie przeczytać wszystkie zgromadzone na trasie informacje. Są też miejsca stworzone tak trochę na siłę, bo zabytkowe przedmioty z PRL-u wzbudzają nostalgiczne och i ach, ale z samą trasą mają niewiele wspólnego. Bardziej bym wyeksponował jakieś beczki z epoki lub ich rekonstrukcję, czy chociażby miejsce i przedmioty związane z ostrzeliwaniem broni przez AK w podziemiach. W ogóle Opatów ma kapitalną historię związaną z podziemiem (chociażby odbicie więzienia), która na pewno bardziej zainteresowałaby zwiedzających niż randomowe przedmioty z lat naszej młodości.
Generalnie super, ale jeszcze można wycisnąć z tego miejsca więcej pozytywnych i interesujących wątków.

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2019
Dziękujemy, zmstr
Zrecenzowano: 13 grudnia 2018

Pani przewodnik ciekawie opowiedziała od podziemiach i ich historii.
Miejsce warte odwiedzenia i zatrzymania się w pośpiechu życia, aby się zastanowić, jak trudno było kiedyś być kupcem bez lodówki, gdy wszystko trzeba było przechowywać pod ziemią, by się nie zepsuło :)
Polecam.

Termin skorzystania z atrakcji: grudzień 2018
3  Dziękujemy, Skorpion7777
Zrecenzowano: 15 listopada 2018

Niebywale klimatyczne miejsce. Pełne pięknej historii i wspaniałych legend. Warto było odwiedzić opatowskie podziemia i sam Opatów.

Termin skorzystania z atrakcji: listopad 2018
1  Dziękujemy, Camper38195811775
Zrecenzowano: 3 listopada 2018

W Opatowie byliśmy tylko przejazdem i odrazu zwróciliśmy uwage na Podziemna Trase Turystyczna. To tak naprawdę najwieksza atrakcja tego malego miasteczka. Trafiliśmy tam w deszczowy dzień i było to super miejsce żeby sie schronić i poznać kawał historii Opatowa. Profesjonalna obsługa ,miła atmosfera i duża wiedza pani przewodnik. Czego chcieć więcej? Polecam

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2018
2  Dziękujemy, Curiosity50837407212