Chęciny
Nie tak dawno temu...

Zrecenzowano: 23 sierpnia 2019
Joami K
Województwo śląskie, Polska
Warto oglądać, ale tylko z przewodnikiem

Zrecenzowano: 24 lipca 2019
zbyszek95

Zrecenzowano: 25 sierpnia 2019

Byliśmy na weselu na terenie muzeum ,piękna okolica ale pokoje brudne, mnustwo kurzu i pajęczyn ,pleśń w czajniku,a najlepsze to mysz w pokoju! Nie polecam, na pewno nie za te pieniądze.!!!!

Dziękujemy, Trip493000
Zrecenzowano: 23 sierpnia 2019

Skansen warty zobaczenia. Wystroje chat są tematyczne do okresu z epoki. Najnowsza to chata robotnicza rodziny z lat 50-60 XX wieku i sala pamięci PRLu. Ciekawy jest budynek wiejskiej szkoły i komisariat policji z lat 20 XXw.
Trzeba sobie zarezerwować tak ze 3 godziny na spokojne zwiedzanie. Na terenie skansenu jest tylko jeden punkt z napojami przy wejściu, także warto zabrać własny prowiant i napoje.
Nie polecam jedzenia w karczmie na miejscu, drogo, czeka się długo (ponad 40 minut na schabowego!) i można płacić tylko gotówką.

Dziękujemy, Joami K
Zrecenzowano: 24 lipca 2019

Do tego skansenu wybraliśmy się ze względu na dotychczasowe doświadczenia z tego typu obiektami. Okazuje się, że jest to jeden z większych skansenów na terenie Polski. My poprosiliśmy o dobrego przewodnika i nie zawiedliśmy się. Pani Ewa, która na co dzień opiekuje się domem lekarza P..... jest cudownym gawędziarzem i do tego ma wiedzę. Takie zestawienie spowodowało, że czas opłynął nam zdecydowanie za szybko. Natomiast co do skansenu, to jest tu wiele zabytków, które ze względu na mój wiek pamiętałem z czasów dziecinnych i młodzieńczych. Uważam, że wizyta w tym obiekcie powinna być wpisana w zestaw wydarzeń obowiązkowych dla młodzieży w każdej szkole ponadpodstawowej w Polsce. Poza tym skansen ma wspaniałych włodarzy, bo ilość i jakość eksponatów świadczy o ich kapitalnej pracy. jeżeli ktoś się zdecyduje na wizytę, to nie żałujcie pieniędzy na przewodników. Oni wiedza za co biora pieniądze, a szczególnie polecam Panią Ewę.

2  Dziękujemy, zbyszek95
Zrecenzowano: 23 lipca 2019

Jesteśmy pod wielkim wrażeniem, ilość i jakość eksponatów, otwartość terenu, różnorodność ... można się zgubić, błądzić i ... podziwiać. Koniecznie trzeba odwiedzić to miejsce, jedno z najlepszych miejsc do zwiedzenia w Świętokrzyskim!!!

Dziękujemy, konradw8
Zrecenzowano: 20 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Wspaniałe miejsce. Można się poczuć, jakbyśmy się przenieśli w czasie. Zobaczenie wszystkiego to co najmniej 2-3h, bilet wstępu normalny 14zl. Miejsce jest magiczne, bardzo polecam wszystkim, budynki pięknie przedstawione, wnętrza z ciekawymi eksponatami.

1  Dziękujemy, domekzkart