“Wspaniała lekcja historii”

Muzeum Wsi Kieleckiej - Park Etnograficzny w Tokarni
Nr 3 wśród 5 atrakcji (Chęciny)
Więcej informacji o atrakcji
Informacje o atrakcji
Zalecany czas pobytu: 2–3 godziny
Zrecenzowano 14 marca 2017

Trafiliśmy akurat na Hubertusa Świętokrzyskiego. I było wspaniale! Zwiedzanie skansenu, sokolnicy, konie
Atmosfera niepowtarzalna. I wspaniała lekcja historii. Kilka lat temu. Szkoda,ze taka krótka...

Dziękujemy, 99anna99
Napisz recenzję
Muzeum Wsi Kieleckiej - Park Etnograficzny w Tokarni — pojawiły się nowe recenzje!
Sprawdź najnowsze recenzje

Zrecenzowano 18 stycznia 2017

Polecam wszystkim miłośnikom spacerów i historii. Duży teren, spędziłam tam 4 godziny, ale to było za mało, koniecznie muszę tam wrócić :) Cały skansen podzielony jest na sektory tematyczne. Nie zgadzam się z opinią poprzedniczki, że straciła czas na kręcenie się w kółko - ja wszędzie widziałam drogowskazy. Domki wiejskie i małomiasteczkowe wyposażone "na temat" tj. apteka, dom doktora (uwaga - moje kilkuletnie dziecko zdębiało na widok fotela ginekologicznego), szkoła, w wiatrakach ekspozycja dot. zbóż, dworek, którego mieszkańcy wyszli przed chwilą - aż nieswojo, bo zaraz wrócą pewnie...
Wszędzie dobrze zachowane przedmioty codziennego użytku (meble, wyposażenie kuchni, telefon, żelazka na dusze itp.), sklepikarskie (przepiękna kasa, waga, wyposażenie apteczne) i rzemieślnicze (studio fotograficzne, zakład szewski, kuźnia, stolarnia itp.) oraz rolnicze (zapomniane już brony itp). W zabudowaniach gospodarskich zwierzęta. Jedna z zagród pełni teraz funkcję galerii rzeźb artysty ludowego Jana Bernasiewicza. Mamy więc chałupy, zagrody, dworek, spichlerz, areszt, kościół z plebania, wiatraki i młyn - skansen przenosi nas w czasie lekko łatwo i przyjemnie :)

2  Dziękujemy, Rodzinny_wypad
Zrecenzowano 8 stycznia 2017

Bardzo fajny park etnograficzny,wiele ciekawych obiektów.Jak się je ogląda lub dotyka to przypominają się czasy chociażby dzieciństwa.Podzielony na sektory dworski,małomiasteczkowy,wyżynny,lessowy,budownictwa świętokrzyskiego.

Dziękujemy, Andrzej A
Zrecenzowano 19 listopada 2016

Fajne miejsce z fajnymi rekwizytami z dawnych czasów. Można zobaczyć stare wozy, dawną aptekę, gospodarstwo domowe i izby w dawnych domach. Można zrobić masło, lub posiedzieć w dawnej celi więziennej. Jets to bardzo duży teren i potrzeba kilku godzin, aby cały zobaczyć.

Dziękujemy, bozek333
Zrecenzowano 12 października 2016

Wszystko mnie tam zachwyciło. Czułam się jakbym miała znów kilka lat i była na wakacjach u babci. Urokliwe chatynki pod strzechą, zagrody, moja szkoła i sklep jaki pamiętam. Piękny dworek, wszystko wygląda tak jakby mieszkańcy wyszli tylko na chwilę. Klimat prawdziwej Polski zaraz po wojnie a także przedwojennej. Dla mnie magiczne miejsce. Trzeba sobie zarezerwować najmniej 2 - 3 godziny na zwiedzanie, bo wszystko jest warte obejrzenia. Polecam gorąco.

Dziękujemy, Małgorzata K

Muzeum Wsi Kieleckiej - Park Etnograficzny w Tokarni — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Chęciny, Świętokrzyskie

Kielce, Świętokrzyskie

Byłeś(-aś) w Muzeum Wsi Kieleckiej - Park Etnograficzny w Tokarni? Podziel się wrażeniami!