“Duża część historii regionu”

Muzeum Wsi Kieleckiej - Park Etnograficzny w Tokarni
Nr 3 wśród 5 atrakcji (Chęciny)
Więcej informacji o atrakcji
Informacje o atrakcji
Zalecany czas pobytu: 2–3 godziny
Zrecenzowano 8 stycznia 2017

Bardzo fajny park etnograficzny,wiele ciekawych obiektów.Jak się je ogląda lub dotyka to przypominają się czasy chociażby dzieciństwa.Podzielony na sektory dworski,małomiasteczkowy,wyżynny,lessowy,budownictwa świętokrzyskiego.

Dziękujemy, Andrzej A
Napisz recenzję
Muzeum Wsi Kieleckiej - Park Etnograficzny w Tokarni — pojawiły się nowe recenzje!
Sprawdź najnowsze recenzje

Zrecenzowano 19 listopada 2016

Fajne miejsce z fajnymi rekwizytami z dawnych czasów. Można zobaczyć stare wozy, dawną aptekę, gospodarstwo domowe i izby w dawnych domach. Można zrobić masło, lub posiedzieć w dawnej celi więziennej. Jets to bardzo duży teren i potrzeba kilku godzin, aby cały zobaczyć.

Dziękujemy, bozek333
Zrecenzowano 12 października 2016

Wszystko mnie tam zachwyciło. Czułam się jakbym miała znów kilka lat i była na wakacjach u babci. Urokliwe chatynki pod strzechą, zagrody, moja szkoła i sklep jaki pamiętam. Piękny dworek, wszystko wygląda tak jakby mieszkańcy wyszli tylko na chwilę. Klimat prawdziwej Polski zaraz po wojnie a także przedwojennej. Dla mnie magiczne miejsce. Trzeba sobie zarezerwować najmniej 2 - 3 godziny na zwiedzanie, bo wszystko jest warte obejrzenia. Polecam gorąco.

Dziękujemy, Małgorzata K
Zrecenzowano 10 października 2016

Mieszkam w pobliżu skansenu. Ja i moja rodzina lubimy to miejsce. Niestety chcąc trafić na jakieś ciekawe atrakcje trzeba być bardzo czujnym, reklama tutaj nie istnieje. Nawet marny baner przy drodze to już coś by dało. Niestety państwowe "placówki" się nie reklamują, a szkoda wielu ludzi pewnie by chętnie odwiedziło to miejsce wiedząc, że coś się tam dzieje. Ostatnio pojechaliśmy na piknik pszczelarski, a dodatkowo trafiliśmy na rekonstrukcję bitwy pod Lelowem. Pytam: kto miał wiedzieć o tym, dla kogo to, dla radochy zapaleńców???. Jak wspomniałam bywamy tu kilka razy w roku (bo mamy blisko). Bardzo polubiliśmy tamtejszą kuchnię. Niestety odkąd powstał "pałac" weselny niemal niemożliwe jest zjedzenie w niedzielę(kiedy są organizowane atrakcje) obiadu. Duży gmach weselny jest jest albo zamknięty całkowicie albo zamykany popołudniami(bo poprawiny). Kończy się tak, że w starej karczmie odgrzewane są pierogi - których zaraz brakuje, zup brakuje, kelnerka jedna. Komu oni to wybudowali ?bo nie turystom. Podsumowując miejsce fajne, ale pozbawione przyjaznej infrastruktury i reklamy.

Dziękujemy, Anna W
Zrecenzowano 9 września 2016

Polecam to miejsce każdemu. Wspaniale jest spędzić czas na oglądaniu tego całego rozległego terenu (zwiedzanie zajmuje ok 4-6godzin). Na trasie szereg ciekawych obiektów - są młyny, jest dawna apteka, są pomieszczenia gospodarcze, pomieszczenia rzemieślników, można zrobić masełko;)...

Jest po prostu fantastycznie. Są zwierzęta hodowlane (krowy, byki, kozy, kury)

Polecam wykupienie noclegu na terenie obiektu (pokoje gościnne są z dala od głównej drogi). Cena jest bardzo dobra a pokoje są świetnie wyposażone - duża łazienka, pokoje z dużym łóżkiem + rozkładana kanapa, TV. Pomieszczenie idealne dla rodziny 2+2. Śniadania robimy sobie sami, ale w pięknym otoczeniu z dala od drogi wśród ptaków i w ciszy miejsce idealne!!!!

Dodatkowo w cenie noclegu jest też zwiedzanie także fajnie można przyoszczędzić pieniądze. Po zamknięciu muzeum jesteśmy tylko my w obiekcie więc to jest też mega wielki plus.

Dziękujemy, LeoLeablog

Muzeum Wsi Kieleckiej - Park Etnograficzny w Tokarni — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Chęciny, Świętokrzyskie

Kielce, Świętokrzyskie

Byłeś(-aś) w Muzeum Wsi Kieleckiej - Park Etnograficzny w Tokarni? Podziel się wrażeniami!