“Jak u dziadków na wakacjach.”

Muzeum Wsi Kieleckiej - Park Etnograficzny w Tokarni
Nr 3 wśród 5 atrakcji (Chęciny)
Więcej informacji o atrakcji
Informacje o atrakcji
Zalecany czas pobytu: 2–3 godziny
Stargard Szczeciński, Polska
Kontrybutor: poziom 3
Liczba recenzji: 18
6 recenzje(-i) atrakcji
common_n_attraction_reviews_1bd8 Podziękowania: 4
“Jak u dziadków na wakacjach.”
Zrecenzowano: 12 października 2016

Wszystko mnie tam zachwyciło. Czułam się jakbym miała znów kilka lat i była na wakacjach u babci. Urokliwe chatynki pod strzechą, zagrody, moja szkoła i sklep jaki pamiętam. Piękny dworek, wszystko wygląda tak jakby mieszkańcy wyszli tylko na chwilę. Klimat prawdziwej Polski zaraz po wojnie a także przedwojennej. Dla mnie magiczne miejsce. Trzeba sobie zarezerwować najmniej 2 - 3 godziny na zwiedzanie, bo wszystko jest warte obejrzenia. Polecam gorąco.

Data wizyty: październiku 2016

Najpierw j. polski
Kielce, Polska
Liczba recenzji: 2
common_n_attraction_reviews_1bd8 Podziękowania: 2
“Miejsce ciekawe, reszta szkoda gadać”
Zrecenzowano: 10 października 2016

Mieszkam w pobliżu skansenu. Ja i moja rodzina lubimy to miejsce. Niestety chcąc trafić na jakieś ciekawe atrakcje trzeba być bardzo czujnym, reklama tutaj nie istnieje. Nawet marny baner przy drodze to już coś by dało. Niestety państwowe "placówki" się nie reklamują, a szkoda wielu ludzi pewnie by chętnie odwiedziło to miejsce wiedząc, że coś się tam dzieje. Ostatnio pojechaliśmy na piknik pszczelarski, a dodatkowo trafiliśmy na rekonstrukcję bitwy pod Lelowem. Pytam: kto miał wiedzieć o tym, dla kogo to, dla radochy zapaleńców???. Jak wspomniałam bywamy tu kilka razy w roku (bo mamy blisko). Bardzo polubiliśmy tamtejszą kuchnię. Niestety odkąd powstał "pałac" weselny niemal niemożliwe jest zjedzenie w niedzielę(kiedy są organizowane atrakcje) obiadu. Duży gmach weselny jest jest albo zamknięty całkowicie albo zamykany popołudniami(bo poprawiny). Kończy się tak, że w starej karczmie odgrzewane są pierogi - których zaraz brakuje, zup brakuje, kelnerka jedna. Komu oni to wybudowali ?bo nie turystom. Podsumowując miejsce fajne, ale pozbawione przyjaznej infrastruktury i reklamy.

Data wizyty: październiku 2016
84 recenzje(-i) atrakcji
common_n_attraction_reviews_1bd8 Podziękowania: 22
“Wspaniałe miejsce”
Zrecenzowano: 9 września 2016

Polecam to miejsce każdemu. Wspaniale jest spędzić czas na oglądaniu tego całego rozległego terenu (zwiedzanie zajmuje ok 4-6godzin). Na trasie szereg ciekawych obiektów - są młyny, jest dawna apteka, są pomieszczenia gospodarcze, pomieszczenia rzemieślników, można zrobić masełko;)...

Jest po prostu fantastycznie. Są zwierzęta hodowlane (krowy, byki, kozy, kury)

Polecam wykupienie noclegu na terenie obiektu (pokoje gościnne są z dala od głównej drogi). Cena jest bardzo dobra a pokoje są świetnie wyposażone - duża łazienka, pokoje z dużym łóżkiem + rozkładana kanapa, TV. Pomieszczenie idealne dla rodziny 2+2. Śniadania robimy sobie sami, ale w pięknym otoczeniu z dala od drogi wśród ptaków i w ciszy miejsce idealne!!!!

Dodatkowo w cenie noclegu jest też zwiedzanie także fajnie można przyoszczędzić pieniądze. Po zamknięciu muzeum jesteśmy tylko my w obiekcie więc to jest też mega wielki plus.

Data wizyty: maju 2016
Dziękujemy, LeoLeablog
Kontrybutor: poziom 3
Liczba recenzji: 19
10 recenzje(-i) atrakcji
common_n_attraction_reviews_1bd8 1 podziękowanie
“Miejsce warte odwiedzenia ”
Zrecenzowano: 25 sierpnia 2016 z urządzeń przenośnych

Skansen odnowiony i wybudowano kilka nowych obiektów. Pokazana wieś z dawnych czasów. Dla pasjonatów historii.

Data wizyty: sierpniu 2016
13 recenzje(-i) atrakcji
common_n_attraction_reviews_1bd8 Podziękowania: 22
“kolejny skansen”
Zrecenzowano: 21 sierpnia 2016

ciekawe, choć niestety niezbyt przyjazne dla zwiedzających miejsce. Pierwsze spostrzeżenie: miejsce honoruje kartę dużej rodziny - niestety żadnej oferty cenowej w związku z tym nie ma, uważam to za duże nadużycie. Świetne miejsce do zapoznania się z historią - dla cierpliwych. Brak jasnego oznakowania, można kręcić się w kółko i niestety nie zobaczyć wielu budynków. Byliśmy w wielu tego typu skansenach w Polsce - do wielu chętnie wracamy, niestety tu raczej nie wrócimy. Myślę, że bardzo rozległy teren nie jest dobrze zagospodarowany, szczególnie pod względem przejrzystości terenu - potrzebny szlak zwiedzania dający po pierwsze poczucie bezpieczeństwa, po drugie możliwość obejrzenia wszystkiego. Jeżeli chcecie odwiedzić skansen, potrzeba dużo czasu, nawet z mapką (którą można zakupić) jest ciężko.

Data wizyty: sierpniu 2016
Dziękujemy, Iwona1903

Muzeum Wsi Kieleckiej - Park Etnograficzny w Tokarni — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Chęciny, Świętokrzyskie

Kielce, Świętokrzyskie

Byłeś(-aś) w Muzeum Wsi Kieleckiej - Park Etnograficzny w Tokarni? Podziel się wrażeniami!