“Miejsce ciekawe, reszta szkoda gadać”

Muzeum Wsi Kieleckiej - Park Etnograficzny w Tokarni
Nr 3 wśród 5 atrakcji (Chęciny)
Więcej informacji o atrakcji
Informacje o atrakcji
Zalecany czas pobytu: 2–3 godziny
Zrecenzowano 10 października 2016

Mieszkam w pobliżu skansenu. Ja i moja rodzina lubimy to miejsce. Niestety chcąc trafić na jakieś ciekawe atrakcje trzeba być bardzo czujnym, reklama tutaj nie istnieje. Nawet marny baner przy drodze to już coś by dało. Niestety państwowe "placówki" się nie reklamują, a szkoda wielu ludzi pewnie by chętnie odwiedziło to miejsce wiedząc, że coś się tam dzieje. Ostatnio pojechaliśmy na piknik pszczelarski, a dodatkowo trafiliśmy na rekonstrukcję bitwy pod Lelowem. Pytam: kto miał wiedzieć o tym, dla kogo to, dla radochy zapaleńców???. Jak wspomniałam bywamy tu kilka razy w roku (bo mamy blisko). Bardzo polubiliśmy tamtejszą kuchnię. Niestety odkąd powstał "pałac" weselny niemal niemożliwe jest zjedzenie w niedzielę(kiedy są organizowane atrakcje) obiadu. Duży gmach weselny jest jest albo zamknięty całkowicie albo zamykany popołudniami(bo poprawiny). Kończy się tak, że w starej karczmie odgrzewane są pierogi - których zaraz brakuje, zup brakuje, kelnerka jedna. Komu oni to wybudowali ?bo nie turystom. Podsumowując miejsce fajne, ale pozbawione przyjaznej infrastruktury i reklamy.

Dziękujemy, Anna W
Napisz recenzję
Muzeum Wsi Kieleckiej - Park Etnograficzny w Tokarni — pojawiły się nowe recenzje!
Sprawdź najnowsze recenzje

Zrecenzowano 9 września 2016

Polecam to miejsce każdemu. Wspaniale jest spędzić czas na oglądaniu tego całego rozległego terenu (zwiedzanie zajmuje ok 4-6godzin). Na trasie szereg ciekawych obiektów - są młyny, jest dawna apteka, są pomieszczenia gospodarcze, pomieszczenia rzemieślników, można zrobić masełko;)...

Jest po prostu fantastycznie. Są zwierzęta hodowlane (krowy, byki, kozy, kury)

Polecam wykupienie noclegu na terenie obiektu (pokoje gościnne są z dala od głównej drogi). Cena jest bardzo dobra a pokoje są świetnie wyposażone - duża łazienka, pokoje z dużym łóżkiem + rozkładana kanapa, TV. Pomieszczenie idealne dla rodziny 2+2. Śniadania robimy sobie sami, ale w pięknym otoczeniu z dala od drogi wśród ptaków i w ciszy miejsce idealne!!!!

Dodatkowo w cenie noclegu jest też zwiedzanie także fajnie można przyoszczędzić pieniądze. Po zamknięciu muzeum jesteśmy tylko my w obiekcie więc to jest też mega wielki plus.

Dziękujemy, LeoLeablog
Zrecenzowano 25 sierpnia 2016 z urządzeń przenośnych

Skansen odnowiony i wybudowano kilka nowych obiektów. Pokazana wieś z dawnych czasów. Dla pasjonatów historii.

Dziękujemy, Ania P
Zrecenzowano 21 sierpnia 2016

ciekawe, choć niestety niezbyt przyjazne dla zwiedzających miejsce. Pierwsze spostrzeżenie: miejsce honoruje kartę dużej rodziny - niestety żadnej oferty cenowej w związku z tym nie ma, uważam to za duże nadużycie. Świetne miejsce do zapoznania się z historią - dla cierpliwych. Brak jasnego oznakowania, można kręcić się w kółko i niestety nie zobaczyć wielu budynków. Byliśmy w wielu tego typu skansenach w Polsce - do wielu chętnie wracamy, niestety tu raczej nie wrócimy. Myślę, że bardzo rozległy teren nie jest dobrze zagospodarowany, szczególnie pod względem przejrzystości terenu - potrzebny szlak zwiedzania dający po pierwsze poczucie bezpieczeństwa, po drugie możliwość obejrzenia wszystkiego. Jeżeli chcecie odwiedzić skansen, potrzeba dużo czasu, nawet z mapką (którą można zakupić) jest ciężko.

Dziękujemy, Iwona1903
Zrecenzowano 14 sierpnia 2016

Zaciekawiona opiniami na Tripadvisor wybrałam się wraz z mężem do muzeum wsi kieleckiej. Chciałam 'upchnąć' skansen między zwiedzaniem zamku, a zwiedzaniem Kielc. Jednak Park okazał się tak interesujący i wyczerpujący,że sił wystarczyło już tylko na zamek;) Warto przeznaczyć sporo czasu na zwiedzanie, bo obiekt jest bardzo duży i bardzo ciekawy. Można sobie zrobić piknik i spokojnie spędzić tam prawie cały dzień. Bardzo polecam.

Dziękujemy, Avrillign

Muzeum Wsi Kieleckiej - Park Etnograficzny w Tokarni — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Chęciny, Świętokrzyskie

Kielce, Świętokrzyskie

Byłeś(-aś) w Muzeum Wsi Kieleckiej - Park Etnograficzny w Tokarni? Podziel się wrażeniami!