“Wspaniałe miejsce”

Muzeum Wsi Kieleckiej - Park Etnograficzny w Tokarni
Nr 3 wśród 5 atrakcji (Chęciny)
Więcej informacji o atrakcji
Informacje o atrakcji
Zalecany czas pobytu: 2–3 godziny
Zrecenzowano 9 września 2016

Polecam to miejsce każdemu. Wspaniale jest spędzić czas na oglądaniu tego całego rozległego terenu (zwiedzanie zajmuje ok 4-6godzin). Na trasie szereg ciekawych obiektów - są młyny, jest dawna apteka, są pomieszczenia gospodarcze, pomieszczenia rzemieślników, można zrobić masełko;)...

Jest po prostu fantastycznie. Są zwierzęta hodowlane (krowy, byki, kozy, kury)

Polecam wykupienie noclegu na terenie obiektu (pokoje gościnne są z dala od głównej drogi). Cena jest bardzo dobra a pokoje są świetnie wyposażone - duża łazienka, pokoje z dużym łóżkiem + rozkładana kanapa, TV. Pomieszczenie idealne dla rodziny 2+2. Śniadania robimy sobie sami, ale w pięknym otoczeniu z dala od drogi wśród ptaków i w ciszy miejsce idealne!!!!

Dodatkowo w cenie noclegu jest też zwiedzanie także fajnie można przyoszczędzić pieniądze. Po zamknięciu muzeum jesteśmy tylko my w obiekcie więc to jest też mega wielki plus.

Dziękujemy, LeoLeablog
Napisz recenzję
Muzeum Wsi Kieleckiej - Park Etnograficzny w Tokarni — pojawiły się nowe recenzje!
Sprawdź najnowsze recenzje

Zrecenzowano 25 sierpnia 2016 z urządzeń przenośnych

Skansen odnowiony i wybudowano kilka nowych obiektów. Pokazana wieś z dawnych czasów. Dla pasjonatów historii.

Dziękujemy, Ania P
Zrecenzowano 21 sierpnia 2016

ciekawe, choć niestety niezbyt przyjazne dla zwiedzających miejsce. Pierwsze spostrzeżenie: miejsce honoruje kartę dużej rodziny - niestety żadnej oferty cenowej w związku z tym nie ma, uważam to za duże nadużycie. Świetne miejsce do zapoznania się z historią - dla cierpliwych. Brak jasnego oznakowania, można kręcić się w kółko i niestety nie zobaczyć wielu budynków. Byliśmy w wielu tego typu skansenach w Polsce - do wielu chętnie wracamy, niestety tu raczej nie wrócimy. Myślę, że bardzo rozległy teren nie jest dobrze zagospodarowany, szczególnie pod względem przejrzystości terenu - potrzebny szlak zwiedzania dający po pierwsze poczucie bezpieczeństwa, po drugie możliwość obejrzenia wszystkiego. Jeżeli chcecie odwiedzić skansen, potrzeba dużo czasu, nawet z mapką (którą można zakupić) jest ciężko.

Dziękujemy, Iwona1903
Zrecenzowano 14 sierpnia 2016

Zaciekawiona opiniami na Tripadvisor wybrałam się wraz z mężem do muzeum wsi kieleckiej. Chciałam 'upchnąć' skansen między zwiedzaniem zamku, a zwiedzaniem Kielc. Jednak Park okazał się tak interesujący i wyczerpujący,że sił wystarczyło już tylko na zamek;) Warto przeznaczyć sporo czasu na zwiedzanie, bo obiekt jest bardzo duży i bardzo ciekawy. Można sobie zrobić piknik i spokojnie spędzić tam prawie cały dzień. Bardzo polecam.

Dziękujemy, Avrillign
Zrecenzowano 11 sierpnia 2016 z urządzeń przenośnych

Na ogromnym i przyjemnie zagospodarowanym terenie mnóstwo interesujących domów prezentujących dawny sposób życia na wsi. Szczególnie interesujące dla moich dzieci były młyny (zarówno wodne, jak i wiatraki), miłym akcentem były dwa stare wozy OSP na końcu. Godne polecenia, jeżeli pogoda jest łaskawa.

Dziękujemy, Maciej B

Muzeum Wsi Kieleckiej - Park Etnograficzny w Tokarni — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Chęciny, Świętokrzyskie

Kielce, Świętokrzyskie

Byłeś(-aś) w Muzeum Wsi Kieleckiej - Park Etnograficzny w Tokarni? Podziel się wrażeniami!