“kolejny skansen”

Muzeum Wsi Kieleckiej - Park Etnograficzny w Tokarni
Nr 3 wśród 5 atrakcji (Chęciny)
Więcej informacji o atrakcji
13 recenzje(-i) atrakcji
common_n_attraction_reviews_1bd8 Podziękowania: 22
“kolejny skansen”
Zrecenzowano: 21 sierpnia 2016

ciekawe, choć niestety niezbyt przyjazne dla zwiedzających miejsce. Pierwsze spostrzeżenie: miejsce honoruje kartę dużej rodziny - niestety żadnej oferty cenowej w związku z tym nie ma, uważam to za duże nadużycie. Świetne miejsce do zapoznania się z historią - dla cierpliwych. Brak jasnego oznakowania, można kręcić się w kółko i niestety nie zobaczyć wielu budynków. Byliśmy w wielu tego typu skansenach w Polsce - do wielu chętnie wracamy, niestety tu raczej nie wrócimy. Myślę, że bardzo rozległy teren nie jest dobrze zagospodarowany, szczególnie pod względem przejrzystości terenu - potrzebny szlak zwiedzania dający po pierwsze poczucie bezpieczeństwa, po drugie możliwość obejrzenia wszystkiego. Jeżeli chcecie odwiedzić skansen, potrzeba dużo czasu, nawet z mapką (którą można zakupić) jest ciężko.

Dziękujemy, Iwona1903

Liczba recenzji: 14
common_n_attraction_reviews_1bd8 Podziękowania: 11
“Świetne miejsce”
Zrecenzowano: 14 sierpnia 2016

Zaciekawiona opiniami na Tripadvisor wybrałam się wraz z mężem do muzeum wsi kieleckiej. Chciałam 'upchnąć' skansen między zwiedzaniem zamku, a zwiedzaniem Kielc. Jednak Park okazał się tak interesujący i wyczerpujący,że sił wystarczyło już tylko na zamek;) Warto przeznaczyć sporo czasu na zwiedzanie, bo obiekt jest bardzo duży i bardzo ciekawy. Można sobie zrobić piknik i spokojnie spędzić tam prawie cały dzień. Bardzo polecam.

Dziękujemy, Avrillign
Bruksela, Belgia
Kontrybutor: poziom 6
Liczba recenzji: 170
41 recenzje(-i) atrakcji
common_n_attraction_reviews_1bd8 Podziękowania: 47
“Bardzo interesujace”
Zrecenzowano: 11 sierpnia 2016 z urządzeń przenośnych

Na ogromnym i przyjemnie zagospodarowanym terenie mnóstwo interesujących domów prezentujących dawny sposób życia na wsi. Szczególnie interesujące dla moich dzieci były młyny (zarówno wodne, jak i wiatraki), miłym akcentem były dwa stare wozy OSP na końcu. Godne polecenia, jeżeli pogoda jest łaskawa.

Dziękujemy, Maciej B
Kontrybutor: poziom 2
Liczba recenzji: 5
3 recenzje(-i) atrakcji
“Miejsce które zachwyci wszystkich”
Zrecenzowano: 2 sierpnia 2016 z urządzeń przenośnych

Świetne miejsce gdzie można pokazać milusinskim jak żyli ich pradziadkowie a rodzice milusińskich przypomną sobie zapachy dzieciństwa i znów popatrza na sprzęty o których już zapomnieli. Przyjemna i lekka lekcja historii " jak to kiedyś było " Moje dzieci ( 6 i 8 lat ) nie mogły nadziwić się ze kiedyś nieboszczyka trzymano w domu . Bardzo podobał im się nocnik u pana doktora pod łóżkiem. ( ot odpowiedz gdzie była toaleta ;) )

Dziękujemy, Kinga M
Kontrybutor: poziom 5
Liczba recenzji: 49
37 recenzje(-i) atrakcji
common_n_attraction_reviews_1bd8 Podziękowania: 10
“Ładnie, ale czegoś brakuje”
Zrecenzowano: 21 lipca 2016 z urządzeń przenośnych

Zwiedziłam kilka skansenow. Ten jest całkiem ładny, przyjemnie się po nim spaceruje, ale brakuje mi w nim życia. Tzn. Brakuje mapki dla turystów. Jedna jedyna mapka znajduje się przy wejściu i trzeba jej zrobić focie. Informacje o poszczególnych domkach tylko dla dorosłych. Żadne dziecko tego nie czyta. My czytaliśmy dzieciom, ale po kilku domkach już nie chcieli. Zbyt suche informacje. Personelu znajdujący się w skansenie i opowiadającego o domkach mogłoby by być więcej i powinien być ubrany w stroje ludowe. Część rzemiosła powinna być prowadzona w formie warsztatów dla dzieci i dorosłych. Np. Rzezbiarstwo, ceramika, tkactwo itp. Na wozie z koniami można by było zwiedzić skansen. Itp. Itd. Wiele rodzi się pomysłów na turystyczna kieszeń. Dlatego ja wyszłam z niedosytem.

Data wizyty: lipcu 2016
1 Dziękujemy, Iwona M

Muzeum Wsi Kieleckiej - Park Etnograficzny w Tokarni — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Chęciny, Świętokrzyskie

Kielce, Świętokrzyskie

Byłeś(-aś) w Muzeum Wsi Kieleckiej - Park Etnograficzny w Tokarni? Podziel się wrażeniami!