“Świetne miejsce”

Muzeum Wsi Kieleckiej - Park Etnograficzny w Tokarni
Nr 3 wśród 5 atrakcji (Chęciny)
Więcej informacji o atrakcji
Informacje o atrakcji
Zalecany czas pobytu: 2–3 godziny
Zrecenzowano 14 sierpnia 2016

Zaciekawiona opiniami na Tripadvisor wybrałam się wraz z mężem do muzeum wsi kieleckiej. Chciałam 'upchnąć' skansen między zwiedzaniem zamku, a zwiedzaniem Kielc. Jednak Park okazał się tak interesujący i wyczerpujący,że sił wystarczyło już tylko na zamek;) Warto przeznaczyć sporo czasu na zwiedzanie, bo obiekt jest bardzo duży i bardzo ciekawy. Można sobie zrobić piknik i spokojnie spędzić tam prawie cały dzień. Bardzo polecam.

Dziękujemy, Avrillign
Napisz recenzję
Muzeum Wsi Kieleckiej - Park Etnograficzny w Tokarni — pojawiły się nowe recenzje!
Sprawdź najnowsze recenzje

Zrecenzowano 11 sierpnia 2016 z urządzeń przenośnych

Na ogromnym i przyjemnie zagospodarowanym terenie mnóstwo interesujących domów prezentujących dawny sposób życia na wsi. Szczególnie interesujące dla moich dzieci były młyny (zarówno wodne, jak i wiatraki), miłym akcentem były dwa stare wozy OSP na końcu. Godne polecenia, jeżeli pogoda jest łaskawa.

Dziękujemy, Maciej B
Zrecenzowano 2 sierpnia 2016 z urządzeń przenośnych

Świetne miejsce gdzie można pokazać milusinskim jak żyli ich pradziadkowie a rodzice milusińskich przypomną sobie zapachy dzieciństwa i znów popatrza na sprzęty o których już zapomnieli. Przyjemna i lekka lekcja historii " jak to kiedyś było " Moje dzieci ( 6 i 8 lat ) nie mogły nadziwić się ze kiedyś nieboszczyka trzymano w domu . Bardzo podobał im się nocnik u pana doktora pod łóżkiem. ( ot odpowiedz gdzie była toaleta ;) )

Dziękujemy, Kinga M
Zrecenzowano 21 lipca 2016 z urządzeń przenośnych

Zwiedziłam kilka skansenow. Ten jest całkiem ładny, przyjemnie się po nim spaceruje, ale brakuje mi w nim życia. Tzn. Brakuje mapki dla turystów. Jedna jedyna mapka znajduje się przy wejściu i trzeba jej zrobić focie. Informacje o poszczególnych domkach tylko dla dorosłych. Żadne dziecko tego nie czyta. My czytaliśmy dzieciom, ale po kilku domkach już nie chcieli. Zbyt suche informacje. Personelu znajdujący się w skansenie i opowiadającego o domkach mogłoby by być więcej i powinien być ubrany w stroje ludowe. Część rzemiosła powinna być prowadzona w formie warsztatów dla dzieci i dorosłych. Np. Rzezbiarstwo, ceramika, tkactwo itp. Na wozie z koniami można by było zwiedzić skansen. Itp. Itd. Wiele rodzi się pomysłów na turystyczna kieszeń. Dlatego ja wyszłam z niedosytem.

1  Dziękujemy, Iwona M
Zrecenzowano 18 lipca 2016

Dokładne spenetrowanie całego terenu zajmuje kilka dobrych godzin, z czego większość to przemieszczanie się po leśnych ścieżkach między jedną grupą zabudowań a drugą. Generalnie nie ma sensu wchodzić w głąb parku - najciekawsze wizualnie domy są niedalego wejścia głównego. Dla dzieci atrakcją może być zagroda ze zwierzakami - koniki, krowy, kozy, gęsi i kury. Oczywiście zakaz karmienia!

Dziękujemy, Beata47 G

Muzeum Wsi Kieleckiej - Park Etnograficzny w Tokarni — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Chęciny, Świętokrzyskie

Kielce, Świętokrzyskie

Byłeś(-aś) w Muzeum Wsi Kieleckiej - Park Etnograficzny w Tokarni? Podziel się wrażeniami!