Naprawdę warto...

roman3x
Warszawa, Polska
Wycieczka motocyklem.

Zamek w Chęcinach zwiedziłem będąc na wyciecze motocyklowej. Nie sposób jest go nie znaleźć gdyż... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 17 sierpnia 2019
marcinkG6302QW
Warszawa, Polska

Ktoś, kto był tutaj kilka lat temu, na pewno bedzie zaskoczony. Ja byłem. Zamek po dużej renowacji, włożono tutaj naprawde dużo pracy. I te widoki z wież, przy słonecznej pogodzie widoki na kilkanascie kilometrów. Warto zrobić przystanek na godzinę jadąc w kierunku Krakowa lub Warszawy.

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2019
Dziękujemy, roman3x

Z Zamku wspaniałe widoki na okolicę. Nie ma problemu z zaparkowaniem samochodu. Droga do zamku pozwala poznać władców i inne ciekawe osoby wykonane w drewnie.Na zamek prowadzą dwie drogi łagodna i trochę bardziej wymagająca po schodach. Dodatkowo można wejść na obydwie wieże skąd widoki są jeszcze lepsze.

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2019
Dziękujemy, BarbaraG3689
Zrecenzowano: 26 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Chęciny to małe miasteczko niedaleko Kielc, w pobliżu mamy choćby Jaskinię Raj czy właśnie Zamek Królewski dumnie stojący na wzgórzu, z którego rozpościera się piękny widok na okolice.
Parking pod zamkiem jest darmowy i z wieloma miejscami, więc problemu z zaparkowaniem nie będzie a i dla głodomorów znajdzie się miejsce (choć jakość często pozostawia wiele do życzenia ale o tym w innym miejscu).
Do zamku bardzo często podróżowałam z wycieczką szkolną. Do dziś nie mam pojęcia dlaczego tutaj akurat mając tyle innych świetnych miejsc do dyspozycji a odległościowo wcale nie mieliśmy blisko. Dlatego jako dorosła osoba chciałam tę wątpliwość zweryfikować. I.. dalej nie wiem :)
Ruiny, do których ciągną tłumy, wg mnie ceny przesadzone ale na pewno na plus zasługują widoki (które możemy mieć za darmo, nie wchodząc do zamku tylko chodząc obok). Tłumy ludzi, głośno rozmawiających, wiec na kontemplacje nie mamy szans. Ogólnie rzecz biorąc nieco się rozczarowałam, choć zarządzający starają się, by przyciągać kolejnych turystów - fajnie! Jak się dba to się dobrze ma :)
Ja nie wrócę ale osobiście uważam, że warto samemu ocenić a poznanie naszej historii to zawsze rzecz bezcenna :)
Aha! Taki apel. Kocham Polskę i Polaków ale zauważyłam, że egoizm jest strasznie częsty - kochani, czasem warto zatrzymać się widząc, że ktoś próbuje zrobić komuś zdjęcie, bądź czemuś. Kurczę, za granicą nigdy nie ma z tym problemu a zwiedzając mój ukochany kraj zawsze takowy jest. To nie sesja, 10 sekund poszanowania dla kogoś obcego to chyba nie tak wiele?:)

1  Dziękujemy, ninisiaq
Zrecenzowano: 22 sierpnia 2019

Ostatni raz byłam na zamku w Chęcinach ok. 7 lat temu i jestem pod wielkim wrażeniem zmian w tym miejscu. Widać dużą pracę jaką wykonano by uatrakcyjnić wizytę na zamku. Powstały alejki i kamienne schodki wiodące do bram zamku, drewniane rzeźby królów i innych postaci historycznych. Oprócz wieży udostępniono również basztę, z których roztacza się piękny widok na okolicę i Kielce w oddali. Na dziedzińcu można postrzelać z łuku, przymierzyć elementy zbroi rycerskich i obejrzeć wystawę herbów szlacheckich. Byłam z 4-latkiem, który po wizycie zafascynował się zamkami i rycerzami. Jak będzie trochę starszy chętnie przyjedziemy na nocne zwiedzanie z Białą Damą:-)

Dziękujemy, Dominika S
Zrecenzowano: 17 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Zamek w Chęcinach zwiedziłem będąc na wyciecze motocyklowej.
Nie sposób jest go nie znaleźć gdyż widać go już z daleka jak góruje ponad całą okolicą.
By do niego dotrzeć czeka nas spacer po drodze mijając drewniane figury średniowiecznych postaci.
Same ruiny wyglądają ciekawie a widok z wieży zapiera dech.

Dziękujemy, marcinkG6302QW