Chęciny
Niezapomniane wrażenia.

Fantastyczna podróż w głąb historii. Przepiękne okazy stalaktytów i stalagmitów. Genialna Pani... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 1 tydzień temu
antenka2018
Województwo śląskie, Polska
warto obejrzeć

Od dawna chciałem się tam wybrać i w końcu się udało. Oczywiście jest co oglądać, aczkolwiek trasa... Przeczytaj więcej

rafsw
Sosnowiec, Polska

Zrecenzowano: 21 lipca 2019

Bardzo ciekawa jaskinia. Nie jest ogromna i spektakularna - ale w tym jej zaleta. Jeśli trafi się na fajnego przewodnika - zwiedzamy miejsce nie do końca skomercjalizowane w kilkunastoosobowych grupach. Warto pamiętać o rezerwacji - bo na miejscu, szczególnie w sezonie, bardzo trudno upolować bilety. Przy wejściu do jaskini są tolety oraz mały barek. Parking przed jaskinią płatny 5 zł. Przy parkingu jest też Centrum Neandertalczyka. Nie warto zabierać ze sobą rzeczy, bo musimy je zostawić przy wejściu. Jest też całkowity zakaz fotografowania wewnątrz.

1  Dziękujemy, Daro_WWY
Zrecenzowano: 21 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Jaskinia sama w sobie śliczna, choć niewielka. Ale nie przypadła mi do gustu organizacja, kolejka przed parkingiem, bo zdezorientowani kierowcy pytają Pana Parkingowego gdzie jest kasa, gdzie zostawić auto itp. Nie rozumiem zakazu fotografowania w jaskini, nawet bez lampy błyskowej. Bo to podobno niszczy jaskinię, aczkolwiek miła pani powiedziała, że można załatwić zgodę na robienie zdjęć od dyrekcji. Tak że za zgodą dyrekcji fotografowanie nie będzie już niszczyć jaskini. Mogę się tylko domyślać, jak wyglądają rozmowy z dyrekcją. Podsumowując: jaskinia na tak, organizacja do poprawy

1  Dziękujemy, Rafal O
Zrecenzowano: 18 lipca 2019

Niestety moja opinia jest negatywna. Nie było mi dane zwiedzic tego miejsca a to z prostej przyczyny braku możliwości zakupu biletu na miejscu,ponieważ bilety dostępne tylko przez str internetową. Taką informację otrzymalam przez panią w okienku kasy. A co z osobami np starszymi,które nie mają w obowiązku posiadać internetu czy komputera. Uważam,że jest to dobro narodowe ,które powinno byc dostępne dla wszystkich chętnych a nie tylko wybranych.

1  Dziękujemy, Katarzyna J
Zrecenzowano: 17 lipca 2019

Piękna jaskinia. Polecam wszystkim cuda które stworzyła natura przez bardzo wiele lat oraz tworzy dotychczas. Wspaniale opowiadający przewodnik.

Dziękujemy, raftv
Zrecenzowano: 14 czerwca 2019

Jedno z piękniejszych miejsc , które dane było mi oglądać. Przewodnik profesjonalnie prowadził po skalistych ścieżkach. Obrazy jakie wyłaniały się z ciemności pozostały w pamięci. Jedyny minus brak możliwości wykonania fotografii

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2019
1  Dziękujemy, HARAAM