Furst-Puckler-Park Bad Muskau
Świetne miejsce na weekendowy wypad

Zrecenzowano: 26 maja 2019
M J
Piękny pałac!

Zrecenzowano: 11 listopada 2018
Leszek B
Wrocław, Polska

Zrecenzowano: 26 maja 2019

Świetne miejsce na długi weekendowy spacer - dookoła zamku piękny i rozległy Park Mużakowski (piękny po niemieckiej stronie, nieco bardziej "naturalny" po polskiej stronie). Zamek pięknie odrestaurowany - warto odwiedzić to miejsce. Parkowanie bezpłatne w miasteczku do 2 godzin - ostatecznie samochód zaparkowaliśmy w Łęknicy i poszliśmy do zamku pieszo (ok. 1,5 km). Warto ze sobą wziąć coś do jedzenia i picia - w sobotę restauracje koło zamku są pełne... Obiad jedliśmy w Łęknicy na ul. Kościuszki 15 Zajazd Park - polecam! Tam też nocowaliśmy. Wokoło dużo ścieżek rowerowych.

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2019
Dziękujemy, M J
Zrecenzowano: 11 listopada 2018

Podczas październikowego pobytu u znajomych w Łęknicy spędziliśmy cudowne chwile w Bad Muskau. Mieliśmy okazję zwiedzić zespół pałacowy i przyległe tereny. Miejsce mega urokliwe. Wszystko bardzo ładnie utrzymane.

Termin skorzystania z atrakcji: październik 2018
Dziękujemy, Leszek B
Zrecenzowano: 23 czerwca 2018

Park Mużakowski, został założony w 1. połowie XIX w przez pruskiego arystokratę księcia Hermann von Pückler-Muskau. To jedno z najrozleglejszych (700 ha) i najpiękniejszych założeń parkowych w Europie, w którym zrealizowany w stylu parku angielskiego, należy do najwybitniejszych osiągnięć europejskiej sztuki ogrodowej.Można go zwiedzać na pieszo, rowerem (wypożyczalnia), konno lub kajakiem (po Nysie) . Dotrzeć można tu także kolejką wąskotorową. Ponad 3 tysiące roślin, dziesiątki budynków i cudownie odrestaurowany zamek z kompleksem administracyjnym. Miła pani z Informacji turystycznej, służy bardzo interesującymi darmowymi katalogami (także w j. polskim) o parku i zamku. Jednym krokiem przenosimy się z okropnej Łęknicy (bazar)do świata marzeń i bajki. Patronat UNECSO od 2004 roku .Wejscie gratis!

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2018
Dziękujemy, Damsik
Zrecenzowano: 16 września 2017 z urządzeń przenośnych

Dzięki Strefie Schengen mamy możliwość spaceru po pieknym parku Mużakowskim. Park znajduje się po oby dwóch brzegach Nysy Łużyckiej. Park piękny, idealny do spaceru lub przejażdżki rowerowej. Dla mnie jest to jedno z najprzyjemniejszych miejsc do spaceru. Polecam każdemu odwiedzenie miejsca. Miejsce idealne do odpoczynku i uspokojenia myśli.
Park nie na darmo został wpisany na listę UNESCO. polecam.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2017
1  Dziękujemy, ml1389
Zrecenzowano: 23 lipca 2017 z urządzeń przenośnych

Park przygotowany do wędrówek pieszych i rowerowych. Oznaczenia w języku polskim i niemieckim. Bardzo dobrze utrzymany.

Termin skorzystania z atrakcji: lipiec 2017
Dziękujemy, audiosluchacz