“Więcej do tej restauracji nie wrócę”
Ryński Młyn — recenzja

Ryński Młyn
Nr 2 wśród 8 Restauracje (Ryn)
Zrecenzowano 10 września 2019

Podczas pobytu w Zamku Ryn, wybrałam się z rodziną na obiad do Gościńca Ryński Młyn. Miałam ogromną ochotę na sielawę więc wybrałam w menu sielawę z zapiekanymi ziemniaki. Danie było oznaczone w karcie jako zwycięskie w jakimś konkursie. Niestety nie byłam miło zaskoczona. Za 38zl dostałam 3 malutkie sielawki w zwykłej panierce z mąki z ziemniakami z wody, które na chwilę ktoś wrzucił na patelnię. Opiekane to one na pewno nie były...ani świeże... zwycięskie danie było przyzdobione jednym liściem sałaty (szczerze mówiąc to ładniej podano mi obiad w zwykłym barze mlecznym w Toruniu i o wiele pyszniejszy...).
Zażenowana tym co zobaczyłam na talerzu poprosiłam kelnerkę o nową porcję ziemniaków, żeby choć trochę przypominały zapiekane i spytałam co zwycięskiego jest w tym daniu bo zapewniam, że każdy, nawet ktoś kto nie umie gotować, zrobiłby je sobie w domu bez problemu. Pani kelnerka nie potrafiła mi na to odpowiedzieć, po chwili przyniosła nową porcję ziemniaków (trochę dłużej przytrzymanych na patelni, choć wciąż nie były zapiekane) i sama zaproponowała, że może poprosić do naszego stolika szefową na co oczywiście zareagowałam entuzjastycznie. Niestety po chwili wróciła i oznajmiła, że pani szefowa ponoć właśnie wyszła...
Jednym słowem żenada i pieniądze w błoto.

Dziękujemy, Agata P

Zrecenzowano 9 września 2019 z urządzeń przenośnych

Polecam , jedzenie smaczne choć niektóre potrawy mogłyby być bardziej doprawione (zupa rybna, pierogi). Bardzo smaczny pasztet rybny podawany z żurawiną. Dosyć długi czas oczekiwania na potrawy ale warto bo są smaczne. Polecam !!!

Dziękujemy, Aga J
Zrecenzowano 9 września 2019

Witam,
Na wstępie zaznaczę, iż restaurację odwiedziliśmy popołudniem w dniu 8.09.2019r. tuż przed wyjazdem z Mazur, by być gotowym na wielogodzinną podróż. Miejscowi bardzo polecali nam ten lokal jako najlepszy - byli w błędzie, dlatego sporządzamy recenzję ku przestrodze.

Z lokalu skorzystaliśmy we 4, przy czym 2 osoby stawiły się jako pierwsze a dwie z lekkim opóźnieniem. Pierwsze osoby zamówiły już dwudaniowy obiad, natomiast my z kolega po podaniu karty tak długo czekaliśmy na obsługę przyjmującą zamówienie, iż 1 osoba straciła cierpliwość (wyszła na papieros, po drodze składając zamówienie przy barze) a ja czekałem i czekałem, aż w końcu przyjęto zamówienie (w międzyczasie mijały mnie kelnerki, sprzątały "swoje" stoły - widocznie lokal podzielony jest na "rewiry"). Koniec końców wszyscy zamówili 3 zupy plus 4 dania. Zdziwiło nas, że zabrano wszystkie karty menu uniemożliwiając możliwość dalszych zamówień - jak się później okazało to chyba dobrze...
Okazało się, iż pojęcie "timingu" w tej restauracji nie istnieje. Dwie osoby otrzymały zupy a trzeciej nie podano razem z nimi. Te 2 zupy okazały się zimne i po upomnieniu zupy zabrano i podano ponownie podgrzane. Podano następnie 4 dania. Gdy zapytałem gdzie jest moja zupa, która powinna być podana przed daniem zapadła konsternacja. Zupę podano, gdy jadłem danie przy czym przeproszono mnie jedynie za cyt. "zapomnienie zupy" a nie wspomniany wcześniej brak wyczucia czasu podania przed drugim daniem. Spożywanie 2 posiłków na raz nie jest ani komfortowe ani zdrowe, dlatego koniec końców nie dokończyłem obu dań (po prostu wystygły). Ze względu na brak serwetek znowu czekaliśmy długo na kelnerkę - kelnerki z innego stołu nie reagowały. Po zwróceniu uwagi zamiast donieść serwetki pusty pojemnik przeniesiono na inny stół a nam podano serwetki właśnie z tego stołu. Poprosiliśmy o rachunek - okazało się, iż w tym dniu nie ma paragonów a jedynie karteczki z "ustaleniami" kto i co spożywał. Dla mnie jest to dyskredytujące dla osób zarządzających lokalem (można w teorii powiedzieć, że mógł to być posiłek z wadami ale bez VATu ale to ironiczne stwierdzenie zawiera dużo prawdy).
By zwrócić uwagę na brak profesjonalizmu, bylejakość obsługi, brak "timingu" w podawaniu potraw, brak logiki w kolejności podawania potraw, wczesne zabranie wszystkich kart menu, długie oczekiwanie na obsługę, braki w wyposażeniu (serwetnik) i brak paragonu zdecydowaliśmy, że po prostu nie pozostawimy napiwku. Życie...
Czas pomyśleć o szkoleniach z obsługi, zweryfikować "Mise en place" na kuchni, wprowadzić kogoś do obserwacji sali, dodrukować więcej kart menu, zakupić zapasową kasę fiskalną i stale weryfikować jakość. My tego nie zweryfikujemy, ponieważ restauracji już nie odwiedzimy.

PS: Jedynym plusem naszej wizyty była możliwość zakupu puzzli dla dzieci z zamkiem Ryn. Tutaj nie ma się do czego przyczepić.

Dziękujemy, nocnylis
Zrecenzowano 5 września 2019 z urządzeń przenośnych

Zamówiliśmy rosół, który był podany w garnku na desce przepyszny, kluski domowej roboty rosół podawany z cały udkiem z kurczaka. Pierogi wydaje się, że jest ich tylko kilka a są bardzo syte. Obsługa bardzo miła, wyszliśmy najedzeni i szczęśliwi :)

Dziękujemy, K8288UKkarolinak
Zrecenzowano 24 sierpnia 2019

Miejsce godne polecenia... rosół podawany jest w garnku...i smakuje wyśmienicie. Pierogi smaczne i "domowa" lemoniada. Widok z restauracji na jezioro powoduje, że obiad jakby smaczniejszy...Polecam miejsce na obiad...

Dziękujemy, adampS6041DN

Ryński Młyn — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Prażmowo, Warmińsko-Mazurskie
Mikołajki, Warmińsko-Mazurskie

Byłeś(-aś) w Ryński Młyn? Podziel się wrażeniami!