“Błąd na błędzie. Brak profesjonalizmu i nieme przyzwolenie na "bylejakość" w restauracji z dużym potencjałem.”
Ryński Młyn — recenzja

Ryński Młyn
Nr 2 wśród 8 Restauracje (Ryn)
Zrecenzowano 9 września 2019

Witam,
Na wstępie zaznaczę, iż restaurację odwiedziliśmy popołudniem w dniu 8.09.2019r. tuż przed wyjazdem z Mazur, by być gotowym na wielogodzinną podróż. Miejscowi bardzo polecali nam ten lokal jako najlepszy - byli w błędzie, dlatego sporządzamy recenzję ku przestrodze.

Z lokalu skorzystaliśmy we 4, przy czym 2 osoby stawiły się jako pierwsze a dwie z lekkim opóźnieniem. Pierwsze osoby zamówiły już dwudaniowy obiad, natomiast my z kolega po podaniu karty tak długo czekaliśmy na obsługę przyjmującą zamówienie, iż 1 osoba straciła cierpliwość (wyszła na papieros, po drodze składając zamówienie przy barze) a ja czekałem i czekałem, aż w końcu przyjęto zamówienie (w międzyczasie mijały mnie kelnerki, sprzątały "swoje" stoły - widocznie lokal podzielony jest na "rewiry"). Koniec końców wszyscy zamówili 3 zupy plus 4 dania. Zdziwiło nas, że zabrano wszystkie karty menu uniemożliwiając możliwość dalszych zamówień - jak się później okazało to chyba dobrze...
Okazało się, iż pojęcie "timingu" w tej restauracji nie istnieje. Dwie osoby otrzymały zupy a trzeciej nie podano razem z nimi. Te 2 zupy okazały się zimne i po upomnieniu zupy zabrano i podano ponownie podgrzane. Podano następnie 4 dania. Gdy zapytałem gdzie jest moja zupa, która powinna być podana przed daniem zapadła konsternacja. Zupę podano, gdy jadłem danie przy czym przeproszono mnie jedynie za cyt. "zapomnienie zupy" a nie wspomniany wcześniej brak wyczucia czasu podania przed drugim daniem. Spożywanie 2 posiłków na raz nie jest ani komfortowe ani zdrowe, dlatego koniec końców nie dokończyłem obu dań (po prostu wystygły). Ze względu na brak serwetek znowu czekaliśmy długo na kelnerkę - kelnerki z innego stołu nie reagowały. Po zwróceniu uwagi zamiast donieść serwetki pusty pojemnik przeniesiono na inny stół a nam podano serwetki właśnie z tego stołu. Poprosiliśmy o rachunek - okazało się, iż w tym dniu nie ma paragonów a jedynie karteczki z "ustaleniami" kto i co spożywał. Dla mnie jest to dyskredytujące dla osób zarządzających lokalem (można w teorii powiedzieć, że mógł to być posiłek z wadami ale bez VATu ale to ironiczne stwierdzenie zawiera dużo prawdy).
By zwrócić uwagę na brak profesjonalizmu, bylejakość obsługi, brak "timingu" w podawaniu potraw, brak logiki w kolejności podawania potraw, wczesne zabranie wszystkich kart menu, długie oczekiwanie na obsługę, braki w wyposażeniu (serwetnik) i brak paragonu zdecydowaliśmy, że po prostu nie pozostawimy napiwku. Życie...
Czas pomyśleć o szkoleniach z obsługi, zweryfikować "Mise en place" na kuchni, wprowadzić kogoś do obserwacji sali, dodrukować więcej kart menu, zakupić zapasową kasę fiskalną i stale weryfikować jakość. My tego nie zweryfikujemy, ponieważ restauracji już nie odwiedzimy.

PS: Jedynym plusem naszej wizyty była możliwość zakupu puzzli dla dzieci z zamkiem Ryn. Tutaj nie ma się do czego przyczepić.

Dziękujemy, nocnylis

Zrecenzowano 5 września 2019 z urządzeń przenośnych

Zamówiliśmy rosół, który był podany w garnku na desce przepyszny, kluski domowej roboty rosół podawany z cały udkiem z kurczaka. Pierogi wydaje się, że jest ich tylko kilka a są bardzo syte. Obsługa bardzo miła, wyszliśmy najedzeni i szczęśliwi :)

Dziękujemy, K8288UKkarolinak
Zrecenzowano 24 sierpnia 2019

Miejsce godne polecenia... rosół podawany jest w garnku...i smakuje wyśmienicie. Pierogi smaczne i "domowa" lemoniada. Widok z restauracji na jezioro powoduje, że obiad jakby smaczniejszy...Polecam miejsce na obiad...

Dziękujemy, adampS6041DN
Zrecenzowano 19 sierpnia 2019

Jedzenie na tarasie było przepyszne. Nasza grupa 7 osobowa miała zestaw dziecięcy,zupę pomidorową, pierogi z kapustą,placki ziemniaczane,sałatka młodości, zupa rybna,okonki,golonka. Wszystko było świetne jedynie golonka okazała się trochę sucha. Kelner przemiły i dość szybki w obsłudze. Informował nas za ile będzie nasze jedzenie. Mamy nadzieję że kucharz który przyrzadzal okonki otrzymał przekazany napiwek.

Dziękujemy, Zakrecona89
Zrecenzowano 18 sierpnia 2019

Brudno, stół lepiący się od brudu. Smród nieświeżego smażonego tłuszczu. Plińce i bliny bez smaku ociekające tłuszczem, sos do blinów o konsystencji gęstego budyniu i smaku nie do znalezienia. Zupa szczawiowa bez smaku szczawiu, woda. Lemoniada jak rozwodniona mirinda. Brak soli i pieprzu w solniczkach na kilku okolicznych stolikach. Gorące dania podane, sztućców brak.Toaleta dramatyczna. Podłoga zasikana, brak mydła, suszarka która nie suszy. Było nas czworo i wszyscy wyszliśmy z niesmakiem, odbijaniem, zgagą.I jest to retestauracja hotelu 4-gwiazdkowego.

Dziękujemy, irmina1313

Ryński Młyn — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Prażmowo, Warmińsko-Mazurskie
Mikołajki, Warmińsko-Mazurskie

Byłeś(-aś) w Ryński Młyn? Podziel się wrażeniami!