Zrecenzowano: 27 lipca 2018

Byliśmy w hotelu we dwójkę z żoną od 08.07.18-23.07.18 i uważamy ten wyjazd za udany. Byliśmy pierwszy raz na Krecie (w ogóle w Grecji) mając porównanie z innych miejsc jesteśmy zadowoleni. Hotel leży w dzielnicy Agia Marina około 10-12 km od centrum Chani. Plaże w tej części wyspy są piaszczyste z łagodnym zejściem do morza oraz różnymi atrakcjami motorowodnymi. Hotel jest przedzielony ulicą nad którą prowadzi kładka. Od strony morza jest część beach z restauracją Marina (lunch) i w drugiej linii brzegowej village z restauracją Bridge (śniadania i kolacje). posiłki dość zróżnicowane, choć w drugim tygodniu wydawały się monotonne. Bardzo smaczne, w restauracjach bardzo czysto; owoce, warzywa i sałatki- przepyszne. Pokoje sprzątane codziennie,miła obsługa i piękne dekoracje z ręczników. W wielkim skrócie hotel podobno najlepszy w tej dzielnicy chociaż w/g mnie nie zasługuje na 5* Do centrum Chani można dojechać autobusem za 1,8 lub taxi za 10-12 euro. W wypożyczalni najmniejsze auta typu Panda można wypożyczyć za 45-50 euro na dzień. Sklepy pod samym hotelem i w niewielkich odległościach w obie strony i co najważniejsze bardzo fajne tawerny gdzie można napić się lokalnych trunków i pysznie zjeść (oczywiście w super atmosferze). Na koniec polecamy wypad do centrum chani na spacer i kolację oraz odwiedzenie old market-u. Chania nocą POWALA. Obowiązkowo wyjazd na plażę Elafonisi i lagunę Balos od strony morza, tzn.rejs XD

Wskazówka dotycząca pokojów: za dodatkową opłatą pokój z widokiem na morze
  • Data pobytu: lipiec 2018, podróż z ukochaną osobą
2  Dziękujemy, slawo74
Zrecenzowano: 8 czerwca 2018

W pokoju mrówki faraona, plaża z trudem mieści 2 rzędy lezakow. Restauracja ma wyglad studenckiej stolowki bez widoku na morze. Brak obrusow na stolikach do kolacji. Plastikowe krzesła brudne i można się do nich przykleić. Serwują zamrożone czerwone wino. Brak serwisu dla klientów all inclusiv. Ci są traktowani jak uchodźcy czyli niechciani przybysze. Obslugiwani ostatni i z niechecia.
Jedzenie skromne i monotonne bez greckich specjalności. Do lunchu napoje podawane e są w kubkach z poliwęglanu. Na prośbę o podanie białego wina w szkole , spotykamy się z odmową z uwagi na ochronę środowiska. Animacje żenujące.
STANOWCZO ODRADZAMY JEŚLI KTOŚ SZUKA HOTELU Z PIĘCIOMA GWIAZDKAMI.
IOLIDA MA NAJWYŻEJ TRZY.
ODRADZAMY TEN HOTEL. NIE PSUJCIE SOBIE WAKACJI

Ręczniki plażowe wielkości ręcznika do rąk płatne.
Leżaki na hotelowej plaży płatne dla gości all inclusiv.
W pokoju na powitanie brak nawe twody mineralnej.

• Data pobytu: czerwiec 2018, podróż ze znajomymi
6  Dziękujemy, asia2018635
Zrecenzowano: 17 maja 2018

Hotel podzielony na dwie części - starszą z recepcją, basenem i restauracją nad samiutkim morzem oraz nowszą, po drugiej stronie ulicy z barem w basenie, restauracją i wielkim apartamentowcem. Nowsza część bardzo ładna, reprezentacyjna z pięknymi łazienkami wspólnymi, starsza część już nieco mniej reprezentatywna, ale też nie rażąca. Z jednego miejsca do drugiego prowadzi hotelowa kładka nad dość ruchliwą ulicą. Dla osób młodych to żaden problem, dla osób starszych i rodzin z dziećmi w wózkach - już nieco gorzej, bo na kładkę prowadzą schodki, brak windy. Hotel w bardzo dobrym położeniu, dosłownie kilkadziesiąt metrów najbliższy market, potem dużo sklepików i restauracji wzdłuż ulicy prowadzącej do centrum Agia Marina. Autobus do Chanii za 1,8 euro w jedną stronę, płaci się już w autobusie lub można bilet kupić w markecie.

Pokoje bardzo przestronne, urządzone raczej w klasycznym stylu, bez fajerwerków. Aneks kuchenny wyposażony w kuchenkę, opiekacz, czajnik lub ekspres przelewowy, zlew, naczynia itd. Łózko wielkie, 2 x 90 cm i bardzo wygodne. Przestronne balkony / tarasy z suszarką i krzesełkami. Przepiękna, nowoczesna łazienka. Dodam, że mieliśmy apartament w nowszej części. Minusy: brudne firanki i sporo robactwa na balkonie. Pokoje natomiast codziennie sprzątane, ręczniki codziennie wymieniane. Po zostawieniu niedużych napiwków, Panie sprzątające z ręczników robiły cuda (np. słonika :-)

Jedzenie przepyszne. Naczytaliśmy się sporo negatywnych opinii o jedzeniu i zastanawialiśmy się jak to będzie, ale żadne się nie potwierdziły. Codziennie różne rodzaje mięsa - od kurczaka, indyka, przez wołowinę, a nawet owcę. Codziennie ryba - PRZEPYSZNA. Często owoce morza, których akurat my nie lubimy, ale były. Sporo owoców, chociaż codziennie raczej te same, duży wybór ciast i słodyczy. Mnóstwo sałatek, warzyw, które w Grecji smakują zupełnie inaczej niż w Polsce :-)
Delikatny minus za śniadanie. Chociaż wybór był naprawdę spory, to jednak codziennie to samo. Z drugiej strony, niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto w domu jada na śniadanie codziennie coś innego :-)
Gdyby ktoś zgłodniał pomiędzy lunchem, a kolacją (a można zgłodnieć po dniu spędzonym na basenie lub w morzu), to między 15 a 18 są przekąski - zwykle frytki, makaron lub kotleciki. Wszystko smaczne, lecz niestety trochę chłodnawe.

All Inclusive w porządku. Pięć drinków w ofercie, w tym pyszne truskawkowe mohito. Oprócz tego oczywiście masa alkoholi, takich jak wódka czy gin. Kawa, jak to w Grecji, przelewową da się wypić. Napoje bardzo dobre, odpowiedniki naszych sprite'ów i fant bardzo smaczne. Piwo także niczego sobie. W barze przy basenie drinki serwowane w kubkach z poliwęglanu, ale w restauracji Marina nad morzem już w szkle, za co duży plus. Obsługa bardzo miła i zawsze uśmiechnięta. Nie zauważyliśmy, aby gości z all inaczej traktowano. Oczywiście, w restauracji Agia Marina można także zjeść ala carte, stąd może wynikać fakt, że niektórych klientów (tych, co zamawiają z karty) obsługują częściej, bo w końcu muszą zamówić itd. Ale i nas podczas posiłków obsługiwali kelnerzy, pytając czego się napijemy i przynosząc np. wino w ramach all.

Plaża tuż przy starszej części hotelu, dość wąska, ale piaszczysta i z bardzo łagodnym zejściem - 100 m od brzegu ma się wodę do pasa. Gdy był przypływ, to na plaży zmieściły się ledwie dwa rządki leżaków, a i tak pierwszy rządek był podmywany przez burzliwe morze. Leżaki na plaży płatne, 3 euro za dzień. W hotelu 5* powinny być jednak darmowe. Za to na basenach dużo leżaków i zawsze jakieś wolne można było znaleźć. Byliśmy jednak w połowie maja, zatem nie wiemy, jak to wygląda w pełnym sezonie. Oba baseny duże i bardzo czyste. Basen w starszej części z widokiem na morze, ten w nowszej z barem - można zamawiać drinki będąc w wodzie :-)

Najsłabszym punktem hotelu są prawdopodobnie animacje. Prowadzi je grupka Anglików. Animacje polegają głównie na śpiewaniu na żywo i tańcach, przy czym tylko jedna z animatorek potrafi śpiewać :-) W środę zorganizowano wieczór grecki, jednak mając porównanie z innym hotelem (Rethymno Residence), to niestety wieczór w Lolida Beach pozostawiał wiele do życzenia. Animacje jakie by nie były, to jednak wieczorem zawsze coś się działo i można było posiedzieć w towarzystwie. W ciągu dnia chyba także odbywały się jakieś animacje, typu aquaareobik, ale tylko na basenie w starszej części hotelu. My woleliśmy ciszę i spokój w nowszej części (zdecydowanie mniej dzieci).

Musimy dodać, że wycieczkę kupiliśmy za niespełna 1400 zł za osobę. Za taką cenę, uważamy, że było naprawdę świetnie. Z drugiej strony rok wcześniej za podobną kwotę byliśmy w hotelu 4* (Rethymno Residence) i również byliśmy mega zadowoleni.

Polecamy nie siedzieć cały wyjazd w hotelu, wynająć samochód i pozwiedzać wyspę. Chania i Rethymno to przepiękne miasta. Balos, Elafonisi, lub mniej popularne Seitan Limania - zapierają dech w piersi.

GENERALNIE - bardzo polecamy, przede wszystkim za:

Położenie
JEDZENIE
Łazienkę
Czystość

Wskazówka dotycząca pokojów: Polecamy nowszą, apartamentową część hotelu - pokoje z widokiem na morze, zdecydowanie spokojniejszy basen.
  • Data pobytu: maj 2018, podróż z ukochaną osobą
4  Dziękujemy, marcinchmielewski87
Zrecenzowano: 18 grudnia 2017

Byliśmy z chłopakiem w Agia Marina we wrześniu 2017 na 10 dni. Wizualnie hotel bardzo fajny. Pokój przestronny, zawsze czysty, usytuowany w starszej części hotelu, z widokiem na morze. Mieliśmy nawet taki mały aneks kuchenny, wiec moglibysmy sobie gotować, ale było nam szkoda czasu. Pod względem obsługi nie można na nic narzekać. Plaża moim zdaniem była czysta. W porównaniu z tym, co można spotkać nad polskim morzem gdzie co chwila napotykasz pety, to było spa hahaha Cieplutka woda, chociaz bylo troche kamieni, takze tutaj troche minus.Wykupiliśmy all inclusive. Niestety, zgadzam się z innymi opiniami- klienci prywatni oraz all inclusive są traktowani inaczej:/ Jedzenie jest tragiczne. Jeszcze pierwsze 4 dni można jakoś opędzić, ale później jest serio ciężko, bo caly czas jest to samo i to jeszcze jakies takie niesmaczne, bez smaku. Mięsa w ogole nie tykałam. Ostatniego wieczoru byl tematyczny wieczór z owocami morza. Niestety spróbowałam i później bałąm się, ze nie bede w stanie poleciec w nocy do Polski, bo STRASZNIE bolał mnie żołądek. Hotel bardziej dla emerytów, ponieważ po 21 faktycznie już nic sie w nim nie dzieje. Pokaz tańców greckich byl fajny, ale nie byli to profesjonalisci, a i inny wieczór, tym razem z piosenka grecka, był zrobiony na tzw. odwal się. Nam to nie przeszkadzało, bo praktycznie całe dnie spędzaliśmy poza hotelem zwiedzając i wieczorem bylismy mocno padnięci, ale chcąc iść na imprezę musielibyśmy dotuptać do Platanias, które niby jest niedaleko, ale nie zdecydowalismy sie na to zważywszy na bezpieczenstwo (obcy kraj i pozną pora). Ogólnie rzecz biorąc, poleciłabym ten hotel, ale może emerytom i to tylko ze sniadaniami. Sama miejscowowsc jest super bazą wypadową do róznych wycieczek. My akurat przylecielismy z Grecosem, ale np. wycieczke na Balos zrobilismy na własna rękę kilkanascie euro taniej niż oferował przewoźnik, a róznica byla tylko taka, ze sami sobie ogarnelismy godziny odjazdow autobusów miejskich, a nie jechalismy wynajetym przez Grecosa autokarem.

• Data pobytu: wrzesień 2017, podróż z ukochaną osobą
2  Dziękujemy, ZuzannaD54
Zrecenzowano: 19 października 2017 z urządzeń przenośnych

Hotel jak dla nasz powinien mieć przedział 3 lub 3 gwiazdek. Najsłabszy punktu to kuchnia, słaby wybór, dania bez smaku, kuchnia tematyczna porażka. Czystość w pokojach daje wiele do życzenia. Nie polecam hotelu, jeżeli szukasz 5 gwiazdek zdecydowanie będziesz zawiedziony.

Data pobytu: czerwiec 2017, podróż z rodziną
1  Dziękujemy, TomekTomek1