Ciekawa

Przepiękne widoki, jednak sama plaża i zejście do wody bardzo kamieniste. Buty do wody niezbędne... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano wczoraj
Lila B
Żory, Polska
Super!

Laguna Balos jest bardzo piękna, jednak pełna turystów. Raczej ciężko znaleźć cichy kawałek... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 1 tydzień temu
sztywnyy
Przeczytaj wszystkie recenzje (9 754)

Zrecenzowano: 6 września 2019 z urządzeń przenośnych

Miejsce warte odwiedzenia- super widoki, ciepła, krystaliczna i niebieska woda. Dno różnorodne - w dużej części piasek gdzie nie trzeba obuwia, ale są miejsca gdzie są skały. Woda jest bardzo daleko od brzegu płytka. Na miejscu są leżaki i parasole (komplet10 euro), jest bar z alkoholem/napojami i chłodnym przekąskami, jest też wc jako dziura/brodzik ze spuszczana woda, ale w miarę czysto i nie smierdzi. Na Balos dojechaliśmy samochodem - droga nie jest taka trudna jak niektórzy piszą- wystarczająco szeroka, nie ma problemów z mijaniem się z samochodami. Jedynie trzęsie trochę bo jedzie się po kamieniach. Jeśli ktoś ma wątpliwości to na youtube są filmiki z całej trasy. Od parkingu trzeba dojść jeszcze kawałek w dół - ok 15 minut z pięknym widokiem, gorszy jest powrót w górę, ale bez przesady... Na trasę przydadzą się chociaż trampki. Warto być rano bo pozniej nie ma miejsc na parkingu i wszyscy stają wzdłuż drogi- my byliśmy około 9.30 i było miejsce na parkingu oraz leżaki na dole. Podobno wypożyczalnie nie pozwalają tam jechać i nie obowiązuje ubezpieczenie, ale my jechaliśmy Suzuki Jimmy i w wypożyczalni wiedzieli gdzie się wybieramy- nie było problemów. Na trasie było bardzo dużo małych samochodów osobowych--m.in kia Picanto, Micra itd. i dawały radę, po prostu trzeba jechać 20 km/h.
Podsumowując: trzeba koniecznie zobaczyć, samochodem nie jest strasznie, a mamy nieograniczony czas, piękny widok z góry i po drodze :)

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2019
1  Dziękujemy, 38_ukaszc
Zrecenzowano: 4 września 2019 z urządzeń przenośnych

Moim zdaniem najpiękniejsza plaża Krety. Będąc na tej wyspie koniecznie trzeba zobaczyć. Może dojazd nie jest najłatwiejszy, bo ok 7km po drodze szutrowej, później strome zejście wąska ścieżką po skałach, ale zdecydowanie warto!

Dziękujemy, Tomasz P
Zrecenzowano: 4 września 2019 z urządzeń przenośnych

Widok z góry na Balos super plaża ładna czysta, widok niezapomniany, ale jest też i minus zejście z górnego parkingu to jakaś pomyłka małe dziecko niedaje rady wrócić! Powinni to jakoś usprawnić.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2019
Dziękujemy, Błażej P
Zrecenzowano: 3 września 2019 z urządzeń przenośnych

To miejsce wygląda jak Bahamy albo Tajlandia. Bardzo piękne miejsce, woda tak czysta, że widać całe dno i zwierzęta tam żyjące. Polecam również wdrapac się na ruiny na górze, aby doznać jeszcze ładniejszych widoków :)

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2019
Dziękujemy, KierownikStacji
Zrecenzowano: 1 września 2019 z urządzeń przenośnych

Laguna piekna, cudna woda, piekne widoki. Polecam wybrac sie statkiem. Sporo ludzi w sezonie, moze to byc troche przytlaczajace. Gdybym miala wybierac to Laguna Elafonissi jest wiele lepsza.

Dziękujemy, marcik08