Kissamos
Cudowny widok

Warto dotrzeć do laguny samochodem i zejść z góry na dół. Dużo ciekawszy widok niż patrząc tylko z... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 4 dni temu
Anna K
Chorzów, Polska
Ciekawa

Przepiękne widoki, jednak sama plaża i zejście do wody bardzo kamieniste. Buty do wody niezbędne... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 5 dni temu
Lila B
Żory, Polska
Przeczytaj wszystkie recenzje (9 771)

Zrecenzowano: 1 września 2019 z urządzeń przenośnych

Laguna piekna, cudna woda, piekne widoki. Polecam wybrac sie statkiem. Sporo ludzi w sezonie, moze to byc troche przytlaczajace. Gdybym miala wybierac to Laguna Elafonissi jest wiele lepsza.

Dziękujemy, marcik08
Zrecenzowano: 12 sierpnia 2019

Lagunę Balos trzeba odwiedzić. Ale pod pewnymi warunkami: najlepiej rano - zanim dotrą tam pierwsze statki z tysiącami (!) turystów, trzeba się pogodzić ze spartańskimi raczej warunkami (toalety, bary, itp. - praktycznie brak, jest to prawdziwe odludzie) no i rzecz dla niektórych najważniejsza - dotarcie tam samochodem to zupełnie osobna przygoda z dreszczykami emocji :) - po pokonaniu ok. 7 km bardzo wyboistej, nieutwardzonej drogi czeka nas zejście kilkaset metrów w dół, do plaży - a po udanym pobycie powrót tę samą trasą ale ostro pod górę ;)
Co do samej plaży i laguny - jest fantastyczna, kolorowa, niecodzienna. Woda w wewnętrznej części bardzo płytka ale dość chłodna, natomiast od strony morza chyba cieplejsza, głębsza, z bardziej kolorowym piaskiem i podwodnymi skałami. Lazur wody jest tu niesamowity. Moim zdaniem Balos warto było zobaczyć na własne oczy.

Dziękujemy, robinfen
Zrecenzowano: 12 sierpnia 2019

Jeżeli chodzi o aspekty widokowe samego miejsca to rzeczywiście jest całkiem ładnie albo bardzo ładnie ( to zależy kto co widział ), natomiast trzeba tu jakoś dotrzeć - opcje są dwie - samochód - i to jest prawdziwy hardcore, bo po dojechaniu trzeba zejść z góry kilkaset metrów i później tyle samo wejść pod górę. Druga opcja to statek, co prawda nogi nie bolą od chodzenia, ale statek mieści 1000 osób a w sezonie jest praktycznie pełny, więc kolejka do baru, toalety, wyjścia, wejścia a potem wypada cała banda na plażę :) tzw. spęd, dodatkowo zero infrastruktury ( trochę wody, trochę lazuru i milion ludzi ). Myślę, że dobra alternatywą a wręcz lepszą opcją jest pojechanie ( wypożyczonym samochodem) do Elafonisi bo jest tam wszystko co na Balos plus różowe plaże ( z tym różem to też lekko przekoloryzowane ) . Minusem jest też mion ludzi, ale to akurat wspólny mianownik, natomiast jest tam bar, toaleta prysznice i nie opodal miejscowość z Tawernami i sklepikami. Wracając do Balos - byłem, widziałem i na pewno nie powtórzę, ale raz zobaczyć trzeba :)

1  Dziękujemy, 920dariuszp
Zrecenzowano: 12 sierpnia 2019

Super miejsce. Widoki przepiękne, woda zimniejsza niż na elafonisi ale na prawdę warto przyjechać lub przypłynąć promem.

Dziękujemy, Marcin C
Zrecenzowano: 12 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Wybraliśmy się rodziną statkiem, widoki w trakcie rejsu niesamowite. Sama Laguna nawet przy tej ilości ludzi (środek sezonu) robi wrażenie.

Dziękujemy, mike-kezia