Zrecenzowano: 29 sierpnia 2019

Bardzo przyjemny hotel na północy Madery polecam osobom ceniącym spokój i chęć odpoczynku 5 minut spacerem od urokliwego miasteczka Sao Vicente, w którym znajdziemy kilka restauracji, sklep spożywczy i sklep z pamiątkami, wypożyczalnię samochodów oraz warte zobaczenia centrum wulkaniczne. W samym hotelu restauracja i bar przy basenie oraz w lobby, w którym w czasie naszego pobytu codziennie wieczorem atrakcją była muzyka na żywo. Dwa baseny - wewnętrzny + jacuzzi oraz zewnętrzny z mniejszym dla dzieci. Obsługa bardzo miła i pomocna. Serwis hotelowy sprzątający pokoje na życzenie. Pokoje hotelowe jak na kategorię *** bardzo komfortowe i zadbane - na piętrze z balkonami oraz na parterze z bezpośrednim wyjściem na ogród lub basen. Co ważne wszystkie pokoje mają widok na ocean, którego brzeg jest dosłownie 20 metrów od hotelu. Wyżywienie w hotelu - śniadania i kolacje w formie bufetu, obiady z karty. Napoje do kolacji dodatkowo płatne. Dla gości hotelu dostępne są zabiegi spa, sauna dwa stoły bilardowe, stół do ping ponga oraz kort tenisowy i siłownia (bez dodatkowych opłat). Ręczniki plażowe dostępne są w recepcji za kaucją 10 euro. Pokoje dużymi łazienkami wyposażone są w suszarki do włosów, przestronny prysznic i bidet. W pokojach TV sat, telefon oraz sejf, który warto wynająć (sejf dodatkowo płatny 1,25 euro za dzień + 5 euro kaucji za klucz do sejfu). Hotel w spokojnej okolicy. Stanowi doskonałą bazę wypadową do zwiedzania wyspy. Widoki i bryza od oceanu ... bezcenne !!!!

Dziękujemy, ArtB1975
Zrecenzowano: 11 lutego 2019

W hotelu byliśmy w styczniu ze znajomymi i dwójką dzieci. Hotel jest naprawdę urzekający ze względu na położenie nad samym oceanem. Wszystkie pokoje mają balkon z widokiem na ocean - REWELACJA! W hotelu jest basen, sauna i jacuzzi z których chętnie korzystaliśmy, nasze dzieci kąpały się również w basenie zewnętrznym, choć woda była naprawdę zimna…Rzeczywiście w styczniu słońce nie dochodzi do hotelu a zatrzymuje się na kamienistej plaży, gdzie można również posiedzieć. Temperatura w tej części wyspy jest niższa niż w stolicy, ale za to widoki i cisza są tu niezastąpione. Pokoje czyściutkie, obsługa przemiła i pomocna w każdej sytuacji. W pokojach dodatkowo grzejnik, także cieplutko i można wysuszyć ubrania. Jedzenie bardzo smaczne. Auto wynajęliśmy z wypożyczalni niedaleko hotelu, żadnych problemów - cena za dobę 30 euro z pełnym ubezpieczeniem. Polecam zwiedzanie wyspy, jest przepiękna. Z hotelu zrobiliśmy sobie również wycieczkę na lewadę Rodriguez, polecam dla osób aktywnych, gdyż dojście do lewady spod hotelu zajęło nam ponad dwie godziny i było mocno wyczerpujące - za to widoki warte grzechu. Sama lewada to 8 km w jedna stronę - i naprawdę polecam zobaczyć to miejsce, koniecznie zabrać ze sobą kurtki przeciwdeszczowe i latarki, przydają się w tunelach, które znajdują się po drodze. W samym miasteczku są sklepy oraz restauracje, wszystko można kupić - cena wina madera od 6 euro, chleb 1 euro, w restauracji obiad ok. 10 euro, zupa 3 euro, owoce morza od 6 do 12 euro, piwo duże ok. 2,5 euro, poncha 2,5 euro. My od pierwszego do ostatniego dnia jedliśmy w restauracji Vila Vicente – pyszne i świeże jedzenie- ryba z bananem i marakują mega, przy tym porcje naprawdę spore. Nie wiem jak w innych miejscach, bo nie próbowaliśmy. Dla mnie zarówno wyspa jak i hotel super, jeśli miałabym wrócić na Maderę to dokładnie w to samo miejsce.

Wskazówka dotycząca pokoi: w pokojach na drugim piętrze lepszy widok na ocean
Termin pobytu: luty 2019
Dziękujemy, Monika M
Zrecenzowano: 2 stycznia 2019 z urządzeń przenośnych

Widoki z hotelu przepiękne. Dzień i noc szum oceanu zamiast telewizji. Śniadania i obiadokolacje urozmaicone. Przemiła obsługa. Minus? Zawsze jakieś są, ale jeżeli ten hotel to Wasza półka cenowa to bardzo polecam.

Termin pobytu: styczeń 2019
Dziękujemy, rafalthemajor
Zrecenzowano: 15 października 2018

Plusy:
- spokojna lokalizacja pomiędzy wysokimi skałami a samym brzegiem oceanu (słychać klimatyczny szum fal rozbijających się przed samym hotelem),
- urokliwe miejsce mające coś, co pozwala oderwać się od zgiełku i codziennego, miastowego życia,
- dobre miejsce na wypady w celu zwiedzania północnej części wyspy
- hotel czysty, w znacznej części odrestaurowany, mimo, że ma 3 gwiazdki osobiście oceniłbym go na 4,
- bezpłatny parking tuż za hotelem oraz wi-fi (znośne),
Minusy:
- jedzenie mogłoby być bardziej różnorodne (pobyt w sezonie - wrzesień),
- mała ilość słońca padająca na rejon hotelu (jeżeli ktoś miałby się nastawiać na "basenowanie" w hotelu),
- brak w pokoju lodówki, żelazka, czajnika itp
Podsumowując:
- idealne miejsce na relaks przy szumie oceanu, z dala od zgiełku,
- piękne widoki zielonych, spowitych mgłą gór za plecami hotelu,
- dobre miejsce jako baza wypadowa.

Wskazówka dotycząca pokoi: Wszystkie pokoje są skierowane w kierunku oceanu, na parterze z tarasami, na piętrze z balkonami.
Termin pobytu: wrzesień 2018
1  Dziękujemy, Jasiro500
Zrecenzowano: 14 września 2018

Na Maderze w hotelu Estalagem do Mar byliśmy z mężem dwa tygodnie w sierpniu 2018. Nasza ocena tego hotelu to 5/10, ponieważ z jednej strony miejsce to ma swoje duże zalety, takie jak lokalizacja przy samym oceanie oraz spokój i cisza tam panujące, ale też uważamy, że jest tam sporo rzeczy do poprawy, chociażby pod względem jedzenia. Dla przejrzystości wypiszę plusy i minusy. :)

PLUSY:
+ duży SPOKÓJ i cisza w hotelu, co było dla nas ogromnym atutem tego miejsca i miłym zaskoczeniem
+ piękna LOKALIZACJA: hotel usytuowany pod ogromną górą, przy samym oceanie w zamglonym i klimatycznym miasteczku Sao Vincente
+ do CENTRUM miasteczka zaledwie 300 metrów, w pobliżu stacja benzynowa oraz kilka fajnych restauracji, gdzie można zjeść jakąś dobrą lokalną potrawę
+ W CENIE pobytu do dyspozycji gości: basen zewnętrzny i wewnętrzny, jacuzzi, sauna, siłownia, bilard, stół do ping-ponga i kort tenisowy
+ darmowe WIFI w każdym pokoju
+ POKOJE sprzątane codziennie (jeśli chciało się wymienić ręczniki, należało zostawić je na podłodze)
+ ładna, nowoczesna łazienka i świeży, nowoczesny WYSTRÓJ w całym pokoju (+ łóżko podwójne, nierozdzielane)
+ BALKONIK z widokiem na ocean w każdym pokoju
+ niektóre osoby z obsługi potrafiły powiedzieć kilka słów po polsku, co było bardzo miłe
+ na miejscu bezpłatny PARKING
+ dobre desery

MINUSY:
- zdecydowanie największym minusem było hotelowe JEDZENIE -> strasznie monotonne śniadania (codziennie jajko, bekon, ser i tak w kółko) oraz obiady, które niestety bardzo rzadko były dobrze doprawione. Ryba bardzo często była rozgotowana, a wołowina zbyt twarda, poza tym tylko czasem zdarzało się, że był większy wybór w daniach. Z 5-ciu wysp, na których byliśmy, tutaj był najmniejszy wybór.
- brakowało świeżych owoców, większość owoców było z puszki, czasem tylko pojawiał się melon i arbuz
- OBSŁUGA na stołówce – ewidentnie widać, że pracownikom stołówki z niczym się nie spieszy, kiedy czegoś zabrakło w którymś z pojemników, jedzenie było dokładane często nawet po 15-stu minutach! Oprócz tego w ogóle nikomu nie spieszy się ze sprzątaniem stolików, często musieliśmy siadać przy brudnym stoliku albo przy stoliku, gdzie nie było jeszcze żadnych sztućców. Przez całe dwa tygodnie, prawie każdego dnia sytuacja ta ciągle się ponawiała, co było dla nas bardzo frustrujące. Kilka razy pani zapomniała podejść do nas i zapytać się, czy chcemy coś do picia albo podeszła w momencie, kiedy już kończyliśmy jeść.
- ANIMACJE – trochę szkoda, że poza śpiewaniem kilka razy w tygodniu, nie było żadnych innych animacji
- przez cały nasz pobyt w ŁAZIENCE strasznie śmierdziało kanalizacją
- po wyjściu z pokoju i wyciągnięciu karty, wyłączał się cały PRĄD, co uniemożliwiało pozostawienie włączonej klimatyzacji i naładowanie rozładowanych baterii do aparatu podczas naszej nieobecności w pokoju
- raz panie zabrały nam ręczniki z pokoju i nie zostawiły nowych, a raz dostaliśmy porwane ręczniki
- brak LODÓWKI do schłodzenia napoi i trzymania owoców
- brak zestawu do parzenia kawy i herbaty
- trzeba się liczyć z tym, że jest to PÓŁNOC wyspy, która jest dość górzysta, przez co w Sao Vincente słońce najczęściej świeciło tylko od 10:00 do 12:00, potem przeważnie było pochmurno i mgliście; tylko jeden dzień w ciągu naszego 2-tygodniowego pobytu był tak słoneczny, że słońce było od 10:00 do 16:00; my się akurat nastawialiśmy, że tak może być, ale jednak mimo wszystko czasem tego słońca brakowało, szczególnie przy kąpielach w basenie zewnętrznym

Przebywając w tym miejscu warto też pamiętać, że najlepiej wypożyczyć samochód, ponieważ połączenia autobusowe są bardzo słabe. Jeśli ktoś ma samochód, to na pewno hotel Estalagem jest dobrą bazą wypadową. W hotelu jest bardzo dużo Polaków i Francuzów.

Podsumowując, Madera jest przepiękną wyspą i naprawdę jest warta odwiedzenia i godna polecenia dla osób aktywnych, ale my następnym razem wybralibyśmy inny hotel. :)

Wskazówka dotycząca pokoi: Pokoje narożne są większe niż te w środku.
Termin pobytu: sierpień 2018
1  Dziękujemy, Abigail B