Zrecenzowano: 21 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Od początku: Pokój.
Czysty, duży, z aneksem kuchennym, jak tylko weszliśmy do środka czuć było farbą. Na tv naklejki producenta, łazienka praktycznie nowa. W oknie balkonowym i kuchennym moskitiery; super sprawa, można spać przy otwartym oknie, budził nas śpiew ptaków.

Obsługa.
Bardzo pomocna i po prostu miła, ale to zazwyczaj jest kwestia tego, jakim samemu się jest dla ludzi. Tak to zawsze działa. Jesteś ok? Obsługa jest ok. Zachowujesz się jak bydło? Cóż... oni mają pracować z ludźmi, Ciebie będą omijać bo to nie ich bajka.

Basen + ogród + części wspólne.
Czyściutko, codziennie wieczorem reset ustawienia leżaków, codziennie rano czyszczenie basenu. Gdy łazienka przy basenie wyglądała jakby ktoś tam walczył o życie (i przegrał) - po 30 minutach było czysto (swoją drogą butelka dobrego alkoholu dla osoby, która to ogarnęła, a solidny łomot dla tej, która zrobiła taki syf).
Generalnie hotel utrzymany w bardzo dobrym ladzie i porządku. Syf robią ludzie (niestety), cała obsługa daje radę to okiełznać.

Jedzenie.
W sumie to jedyne do czego mógłbym się przyczepić i to nie na zasadzie „monotonne śniadania bla bla bla”, bo tak wyglądają śniadania wszędzie, nie na zasadzie „ociekające tłuszczem bla bla bla”, bo tak wygląda kuchnia grecka, a ten tłuszcz to najczęściej oliwa, moi mili, ale na litość boską niech w tym hotelu zaczną używać przypraw i soli. I sprawa załatwiona. Mam raczej chamskie niż szlacheckie podniebienie, ale na tym polu dostrzegam możliwość rozwoju ;)

Opcja All Inclusive.
Zacznijmy od tego, że to greckie ***. W ofercie tour operatorów stoi jak byk „LOKALNE napoje alkoholowe i bezalkoholowe”. Jak ktoś się spodziewa, że za tak śmieszne pieniądze za pobyt na pięknej wyspie dostanie za darmoszkę w hotelowym barze co najmniej Bushmillsa 10yo, to gratuluję pomysłu. Grecy (czyli producenci LOKALNYCH napojów alkoholowych) produkują dobre wina stołowe i Ouzo. Ouzo też potrafi człowieka pokonać, jeśli komuś tylko o to chodzi. Polecam z sokiem ananasowym ;)

Kos to piękna wyspa. Zamiast siedzieć cały dzień na tyłku nad basenem i narzekać na słabe wyposażenie baru, warto ten tyłek ruszyć i zobaczyć co Kos i cztery inne wyspy w sąsiedztwie mają do zaoferowania. Bo warto :)

Dziękujemy, darson_pl
Zrecenzowano: 5 października 2018

Hotel położony w spokojnej okolicy. Jedyny plus hotelu to basen i ogród.oraz niedaleko piękna piaszczysta plaża. Na tym plusy się kończą.
Zaczynając od pokoju - standard prl, syf, brud, ohydna wanna z zagrzybiałą zasłoną, karaluchy. Pościel przez 7 dni niewymieniona ani razu. Okropny smród z toalety do której każdego dnia wlewany był tylko chlor, który było czuć przez najbliższe kilka godzin w pokoju. Kolejny i największy minus hotelu to kuchnia, zaznaczając że nie należę do wybrednych osób. Śniadania praktryznie niejadalne - stara kiełbasa, której nawet kot nie zjadł, do wyboru 3 najtańsze tłuste mielonki służace jako wędlina, żółty ser bez smaku. Omlet lub jajecznica z proszku. Brak jakichkolwiek świeżych warzyw lub owoców..... o przepraszam ! brzoskwinie z puszki były jedyne jadalne z jogurtem. Na tym koniec wyboru gastronomicznego śniadań. Obiady tłuste, wszystko cieknące tłuszczem, same mięso jedno i to samo na okrągło. Kolacje to resztki z obiadu również zalane tłuszczem. Tazatzki serwowane z wiadra, które walają się pod rynnami wokół hotelu.W większości i tak jedliśmy na mieście. Alkohol all inclusive? Lepiej przejść się obok do sklepu i kupić wino za 3 euro - chociaż ma zawartość alkoholu i barman nie zabija wzrokiem za podchodzenie do baru. Obsługa średnia, barmani mało uprzejmi, jedynie jedna miła pani.
Podsumowując naprawdę nie warto ! W większości i tak wydawaliśmy pieniądze na mieście. Cena chociaż niewygórowana i tak nie jest adekwatna do warunków panujących w hotelu, plus doliczając to, że i tak w większości wydaje się pieniądze na mieście bo w hotelu jest większość niejadalna. Po 7 dniach wracaliśmy szczęśliwi opuszczając ten grecki syf !

Termin pobytu: październik 2018
  • Typ podróży: Podróż ze znajomymi
Dziękujemy, SaraO1956
Zrecenzowano: 15 sierpnia 2018

UWAGA! KARALUCHY W POKOJACH!
Z reguły nie wypowiadam się na temat hoteli w internecie i sama podchodzę do opinii z przymrużeniem oka, natomiast przed tym ośrodkiem naprawdę muszę ostrzec! Pierwsze wrażenia po wejściu do pokoju - smród i PRL. Jak się później okazało zapach dochodził z kratki ściekowej w łazience. Pełno mrówek i innych insektów. Czarę goryczy przelały KARALUCHY beztrosko przechadzające się po naszym pokoju! Po zgłoszeniu tego faktu siedzący w lobby wraz ze znajomymi właściciel hotelu tylko głośno się roześmiał. Po drugiej fali karaczanów (następnego dnia) zażądaliśmy zmiany pokoju. Niestety, nawet zmiana lokum nic nie dała - karaluchy nadal były i zapewne są! Zmarnowane wakacje i uraz psychiczny pozostaną na długo w naszej głowie.

Termin pobytu: sierpień 2018
Dziękujemy, mages605
Zrecenzowano: 13 sierpnia 2018

Po 3-gwiazdkowych hotelach w Grecji nie spodziewamy się luksusów, natomiast w porównaniu do innych greckich hoteli tej samej kategorii, Giakalis to prawdziwa tragedia.
Przede wszystkim w pokojach jest brudno. Recepcja, basen, ogród - robią całkiem dobre wrażenie. Natomiast pokój jest wysprzątany tylko pierwszego dnia pobytu. Panie sprzątające ograniczają się do wyrzucenia śmieci i posłania łóżka. Mycie toalety polega na wlaniu płynu do toalet. Umywalka i wanna nie były umyte ani razu. Pościel i ręczniki nie były wymieniane (kiedy raz zostawiliśmy na podłodze w łazience ręcznik do wymiany, zastaliśmy go popołudniu na wieszaku). W pokoju z jakiegoś powodu jest aneks kuchenny - nie wiadomo w sumie po co, nie ma ani jednej szklanki (nawet w łazience do odłożenia szczoteczek do zębów). Plastikowy kubek można wypożyczyć w barze - po złożeniu obietnicy, że się go zwróci.
Najsłabszym punktem Giakalis jest "restauracja". Na śniadania serwowane są wędliny w dziwnym kolorze, jeden rodzaj żółtego sera, tłuste parówki i jajka (omlety i jajecznice wyraźnie z jajek w proszku) i jakieś słodkości dla dzieci. Rano nie są serwowane żadne warzywa! Na lunche i kolacje serwowane są dwa dania mięsne z dodatkami jak ryż czy makaron (niestety, wszystko i tak smakuje tak samo źle). I to w zasadzie wszystko, co jest dostępne. Można sobie jeszcze skomponować sałatkę - niestety brakuje oliwy (w butelce znajduje się olej), oliwek (ani razu się nie pojawiły), prawdziwej fety (każdy, kto jadł horiatiki w barze czy restauracji wie, że ser udający fetę koło fety nawet nie leżał), ziół. Jeżeli ktoś nie je albo nie lubi mięsa - nie będzie miał co jeść. Dosłownie. Praktycznie codziennie jedliśmy obiady i kolacje poza hotelem (chociaż w biurze podróży Itaka wybraliśmy opcję "all inclusive"). Przez to wszystko położenie hotelu - w spokojnej okolicy z dala od zgiełku i blisko do plaży - chociaż ogólnie bardzo nam odpowiadało, to jednak przez obowiązkowe wycieczki do Marmari lub Tigaki żeby w ogóle coś zjeść, po pewnym czasie stało się zwyczajnie uciążliwe.
Również obsługa pozostawia wiele do życzenia. Nigdy nie spotkaliśmy się z tak mało życzliwymi ludźmi. Kiedy za przedłużenie doby hotelowej chcieliśmy zapłacić kartą, recepcjonista zaczął sugerować, że nie mamy gotówki, więc nie mamy pieniędzy i żyjemy na kredyt :) Kuriozalne zachowanie w stosunku do gości. Czuliśmy się w tym hotelu jak intruzi, którym właściciele robią łaskę, że wspaniałomyślnie zgodzili się wynająć im pokój. W trakcie tego wyjazdu poznaliśmy wielu serdecznych Greków (polecamy zwłaszcza pobliską wypożyczalnię samochodów "Always" i świetny sklep z oliwą i pamiątkami "Olive Market" w Tigaki) i tym bardziej trudno zrozumieć, skąd taki stosunek do gości w hotelu.
Pobyt na wyspie wspominamy bardzo dobrze, natomiast hotel Giakalis opuściliśmy z dużą ulgą i bez najmniejszego żalu. Wakacje kupiliśmy kilka dni przed wylotem w opcji last minute, ale i tak dużo drożej, niż podawane w innych recenzjach kwoty. "Last minute" nie jest usprawiedliwieniem dla brudu, kiepskiego jedzenia i obrażania przez obsługę.

Wskazówka dotycząca pokoi: Z pokojów na wyższych piętrach widok na morze i jezioro Alikes
Termin pobytu: lipiec 2018
3  Dziękujemy, KoMi
Zrecenzowano: 14 lipca 2018 z urządzeń przenośnych

Nasz koszt pobytu tutaj to 1654 zł za osobę na all ... cena do jakości Ok chodź w Turcji czy Egipcie można za ta cenę mieć 4 -5 gwiazdek zależy na jaki last się trafi ... na all nie ma przekąsek za dnia , jedzenie słabe - chodź mi ogólnie mało co smakuje , o pokojach nie wspominam ponieważ nie przesiadujemy w nich ... na basenie nie ma ręczników wiec radzę wziąć z sobą ręczniki kąpielowe ...
my zwiedzamy warto wypożyczyć auto samemu niż przez hotel dlatego ze zapłacicie więcej - nasz koszt to 35 euro za dzień ( od 08:30 do 22:00 ) tankuje się za 15 euro Max i zwiedzacie wyspę ... warto pojechać na zachód słońca w ZIA do Kefalos i miasteczka Limanos ( jest tam tawerna serwują tam pyszne owoce morza ) jeszcze się wybieramy do Water Park Lido ...

Termin pobytu: lipiec 2018
5  Dziękujemy, mariolaw2018