Zrecenzowano: 4 września 2019

HOTEL:
Obiekt oceniam na dobry. Generalnie hotel jest zgodny z opisem, bardzo duży, czysty. Pokoje również takie jak na zdjęciach, codziennie sprzątane i zadbane. Ważnym elementem jest klimatyzacja, która w greckich warunkach jest niezbędna a ta funkcjonowała bez zarzutu i była nieodpłatna- co ważne. Po hotelu widać jednak jego lata. My jednak zawsze podróżujemy ( równiez z dzieckiem) do hoteli 3+ i nie narzekamy, ponieważ zależy nam na tym aby było czysto, świeżo. Luksusy typu marmurowe wnętrze na wakacjach nie są nam niezbędne :) Hotel posiada dwa baseny, z których chętnie korzystała nasza córka. Baseny w stanie bardzo dobrym. Obsługa hotelowa bardzo miła i serdeczna.
Jako, że lecieliśmy na Kos z biura TUI, tutaj jedynie miałabym kilka zastrzeżeń. Po pierwsze z umowy wynikało, że powinnismy dostać pokój z widokiem na basen, co niestety nie było prawdą, ponieważ mielismy widok na główną ulicę. Tragedii oczywiście nie było, ale jednak nie to mieliśmy zaklepane. Przyjeżdzające o każdej porze dnia i nocy autobusy z turystami robiły jednak duży hałas.
POSIŁKI:
Oferta all inclusive z biura TUI zawiera informacje odnośnie "snack baru" i przekąsek w nim znajdujących się w porach między posiłkami. Tak, sa bary, nawet dwa w których serwowane są bardzo słabej jakości napoje zarówno alkoholowe jak i bezalkoholowe - lemoniada, cola wątpliwego smaku, wersja bardzo nisko budżetowa. Przekąski to suchy chleb tostowy z mortadelą, oraz serem żółtym.
Posiłki w restauracji były bardzo zróżnicowane, właściwie każdy mógł coś sobie wybrać. Jedzenie ogólnie nie złe, ale również bardzo oszczędne jeżeli chodzi o jakość. Ogromnie dużo warzyw, co dla mnie było akurat bardzo pozytywnym zaskoczeniem. Ciasta i desery.... koszmarnie słodkie. Nasze 3 letnie dziecko które jak prawie każde dziecko mogłoby się odzywiac głównie słodyczami, po kilku gryzach samo podziękowało mówiąc że jest za słodkie. Babeczki, czy ciasta nie miały swojego smaku, smakowały po porstu jak kostka cukru bez względu na to jakim rodzajem ciasta miały być. Szacunek dla panów ogarniających kuchnię i restaurację, bo pracowali od świtu do nocy, zawsze z uśmiechem na twarzy, obsługiwali zaplecze kuchni, oraz gości. Plusem do wyboru na deser zamiast ciast można było wybrać sobie owoce, zawsze kilka rodzajów do wyboru.
PLAŻA:
Znajduje się około 1 km od hotelu, jest cudowna, piaszczysta z widokiem na pobliskie wysepki i kawałek Turcji. Z oferty biura TUI wynika, że do plaży jest "jedynie 300m" ...owszem może i jest, ale przeicnając haszcze, drzewa i teren prywatny w linii prostej od hotelu. Dojścia do plaży są dwa, idąc główną ulicą w prawo, lub w lewo a następnie odbijając w kierunku morza, jakieś 10 min piechotą, czyli ok 1 km. Jeśli chodzi o płatność za leżaki na plaży to warto przejśc isę po wszystkich właścicielach oferujących ta dogodność, ponieważ u niektórych cena za dzień wynosi 8 euro, natomiast kilka kroków dalej można wypożyczyć je już za 4 euro
MARMARI:
Samo miasteczko Marmari jest jednym z mniejszych, w których byłam w Grecji. Jest to jedna ulica z trzema sklepami, trzema wypożyczalniami i hotelami. Bardzo spokojnie, dla rodzin z dziećmi w sam raz. Bardoz polecam wypożyczalnię samochodów Tigaki Cars, gdzie obsługuje Polka, Pani Magda. Pani Magda jest bardzo pomocna, doradza zarówno w sprawie wycieczek, jak i wypożyczeniu samochodu. Ceny zaskakująco niskie jeśli chodzi o samochód. Zazwyczaj w Grecji wypożyczaliśmy auto na dobę za cenę około 50 Euro, w Marmari można wziąć samochód juz za 35 Euro.
LOTNISKO KOS:
Jeśli ktoś wybiera się na Kost z dziećmi poniżej 1,5 roku, to może przeżyć bardzo nieprzyjemne chwile w drodze powrotnej na lotnisku. Już po przylocie na Kos, wyjeżdżając autokarem z lotniska zdziwiły mnie kolejki do wejścia na samo lotnisko w środku upalnego dnia. W drodze powrotnej rzeczywiście zostaliśmy poinformowani, że do wejścia na lotnisko jest kilka kolejek, ponieważ lotnisko Kos jest tak małe, że wszscy podróżni nie zmieszczą się na nim. Kazano nam ustawić się do swojej kolejki, w której czekaliśmy na wpuszczenie na lotnisko około 45 min. Następnie przeciskając się przez tłumy ustawiono nas w kolejnej kolejce do nadania bagażu, kolejne 30 min. Kolejna kolejka to kontrola bezpieczeństwa no i po kontroli oczekiwanie na samolot przy jednym z 6 wejść ramie w ramie z innymi podróżującymi. Tam po porstu nie ma miejsca na swobodne poruszanie się. Jest gorąco bo klima nie wyrabia. Rodziny z małymi dziećmi przezywały koszmar. Samolot oczywiście spóźniony.
Ogólnie pobyt był bardzo przyjemny, w hotelu jak praktycznie zawsze będąc w Grecji nic nas nie zaskoczyło ani negatywnie, ani pozytywnie, także zdecydowanie polecam dla osób, które nie są zbyt zymagające, jadą z dziećmi i chcą po porstu odpocząć :)

Wskazówka dotycząca pokoi: Zdecydowanie ciszej będzie wybierając pokój nie od strony ulicy.
Dziękujemy, Kasia8619
Zrecenzowano: 9 sierpnia 2019

We wrześniu 2018 roku wybrałam się z przyjaciółką do tego hotelu. Na zdjęciach zapowiadał się dobrze, wyglądał na kameralny, choć ładny. Niestety na miejscu okazał się kompletnie inny.
Przyleciałyśmy w nocy, na pokój nie trzeba było czekać, dostałyśmy go od razu. Obsługa zaopatrzyła lodówkę w wodę pitną, jabłka i kanapki. Niestety nasz pokój, jak było napisane w ofercie, miał być w nowszej lepszej części hotelu. W drugim dniu zalało nam łazienkę z powodu zatkanego odpływu. Woda tak szybko wypłynęła z łazienki, że po 10 minutach cały pokój był w wodzie :) obsługa w miarę szybko zareagowała, dwa razy trzeba było się upomnieć.
Jeśli chodzi o posiłki to były bardzo ubogie, 1-2 rodzaje mięs lub ryb do wyboru podczas obiadu/kolacji. Napoje rozwodnione, piwo niesmaczne, nie wspomnę już o ofercie all inclusive, bo po prostu jej nie było. Przekąski między posiłkami to kilka oliwek rzuconych na tace, zeschły ser oraz pieczywo.
Duży minus to męska obsługa hotelu! Każdego dnia nachalnie się na nas patrzyli, zagadywali, nawet w godzinach pracy. Recepcjonista nawet miał taki tupet żeby zaprosić moją koleżankę na facebooka. Skandal!
Jeśli chodzi o plusy: Do plaży jest spacerkiem około 500m, po drodze dużo sklepów, tawern i barów, ceny w miarę przystępne. Polecam restauracje na końcu drogi, pierwszą po lewej, dobre jedzenie i przyjazny kelner, który nie ślęczy nad Tobą jak jesz :)
W tym okresie było również mało ludzi, więc nie było problemu ze znalezieniem wolnych leżaków. Na terenie hotelu znajdowało się mini zoo oraz rodzina kotów dokarmianych przez obsługę.
Podsumowując zdecydowanie nie oceniam tego hotelu na 3 gwiazdki. Rozumiem, że po takiej klasie nie powinnam oczekiwać nie wiadomo czego, ale przydałoby się przynajmniej zachować jakieś standardy przyzwoitości.

Termin pobytu: wrzesień 2018
Recenzja napisana w ramach programu partnerskiego z Tui.pl
Dziękujemy, kasia98173
Zrecenzowano: 1 lipca 2019

Bardzo fajne wakacje za nieduże pieniądze. Kos to przepiekna wyspa. Oczywiście nie jest to target jeśli się liczy na atrakcje jak na Majorce. Pogoda przez cały tydzień super: 28-30 stopni - ale nie męczy jak u nas w Polsce. Plaża super, piaseczek jak nad bałtykiem za to woda w morzu cieplutka i przejrzysta, uwaga: bardzo słona ;) Co do samego hotelu to z czystym sumieniem moge polecić. Wielkim plusem jest jedzenie w formie szwedzkiego stołu. Niemal codziennie inne menu jesli chodzi o obiad i kolację. Na śniadanie wszystkie możliwe warianty, super!!! Baseny spoko. Komary wieczorem żrą jak oszalałe, jeśli chcecie posiedzieć w barze to koniecznie trzeba sie czymś popsikać. Wi Fi nie za tęgo chodziło ale coś tam się dało oglądnąć, nawet muzyka z yt chodziła, czasem się zacinało. Pod restauracją jest mini siłownia i stoły do bilarda, ale słaaabe, siłownia też cienka, no ale nie na siłownię przyjechałem tylko wypoczywac nad morzem. Polecam w jeden dzień wynająć samochód (wypożyczalnie średnio co 2 metry) i objechać całą wyspe, jeden dzień wystarczy. Aha jesli chodzi o wycieczki fakultatywne to polecam rejs na trzy wyspy, ale wycieczkę kupcie na miejscu, w miejscowym biurze podróży, banery w jezyku polskim są widoczne z ulicy, koszt na miejscu 30 euro, koszt przez polskie biuro podróży 50 euro ;) No, miała być recenzja hotelu a wyszła całego pobytu. Generalnie polecam Pyli Bay i polecam Kos.

Wskazówka dotycząca pokoi: Jeśli chcecie mieć lepszy internet to wybierajcie pokoje blisko recepcji, najlepiej po drugiej stronie basenu.
Dziękujemy, blazejmoch
Zrecenzowano: 18 czerwca 2019

Hotel czysty składa się z kilku budynków, pokoje sprzątane codziennie, lecz bez żadnych luksusów, starodawny. Byliśmy przełom maja i czerwca - brak kołder w pokojach są jedynie prześcieradła i koce. Pokoje nie za duże lecz wystarczające. Są moskitiery w oknach więc komary - nie straszne. Brak wieczornych animacji (bynajmniej w tym okresie), jedynie muzyka i koniec, mieliśmy przez cały pobyt jeden wieczór grecki z tańcami i muzyką na żywo - bardzo przyjemny tylko szkoda że jednorazowy. Obsługa bardzo przyjemna i uprzejma. All inclusive - jeśli chodzi o alkohole jedynie: piwo (słabe), ouzo, brandy, po za tym drinki dodatkowo płatne. Do morza ok 300 metrów. Plaża wspaniała piaszczysta, długa, czysta woda, płytkie wejście więc dla dzieci super. Leżaki na plaży są ale dla gości z innego hotelu. Polecam wypożyczyć samochód i objechać całą wyspę - naprawdę warto. Brak atrakcji w miasteczku, które jest bardzo małe. Trzeba jechać do Kosu - 2 Euro - bilet w jedną stronę. Jedzenie: śniadania monotonne, trochę za wczesne dla śpiochów bo tylko do 9.30. Obiad wczesny - zawsze dało się coś wybrać, choć wybór nie był za wielki. Dopiero na kolację było więcej mięsa i czegoś konkretnego. Desery słabe i lody też. Dwa baseny na terenie hotelu.
PS. Na terenie obiektu atrakcja dla dzieci - zagroda z owieczkami, kozami plus czasami budzące rano koguty z sąsiedniej posesji oczywiście w zależności od położenia pokoju.

Termin pobytu: maj 2019
1  Dziękujemy, Alina G
Zrecenzowano: 11 czerwca 2019

Hotel dla niewymagających. Miejscowość wypoczynkowa, brak atrakcji dla młodych. Obsługa świetna, z wyjątkiem Panów od czyszczenia basenu, krzyczą już po godz. 6. Najlepsza obsługa wycieczek, wypożyczalnia samochodów- Tigaki Tours - Magda Polka, biuro tuż przed morzem. W hotelu mnóstwo rodaków, więc niestety problemy z leżakami przy basenie ( bieganie z ręczniczkiem jeszcze przed śniadaniem). Jedzenie - każdy znajdzie coś dla siebie. Wszystkie mankamenty wynagradza cudowna plaża - piękny piasek.

• Typ podróży: Podróż ze znajomymi
Recenzja napisana w ramach programu partnerskiego z Tui.pl