“Miłe zaskoczenie.”
Ryanair — recenzja

Mam 194 cm wzrostu i obawiałem się tego lotu. Bardzo mile się zaskoczyłem, bo miejsca na nogi było ok. Siedzenia trochę twarde ale na niecałe dwie godziny lotu ok. Samolot czysty, jedzenie smaczne, personel miły. Czego chcieć więcej lecąc na wakacje.

1  Dziękujemy, pawelcd
  • Więcej języków

Lot z Berlina do Barcelony był całkiem niezły, lot był o czasie, nie było dużo komunikatów, lądowanie wręcz perfekcyjne. Natomiast jeśli chodzi o organizację i współpracę linia-lotnisko to porażka. Człowiek dopłaca za priorytet, a przy bramce spotyka się z chaosem, bo obsługa nie ogarnia. Dopłaciliśmy także za dodatkowy bagaż (rejestrowany), który został opóźniony tzn. nie doleciał z nami o czasie, a dopiero następnym lotem. Szkoda tylko, że nikt nie odbierał telefonów i nikt nie poinformował nas o tym, że walizka już jest na lotnisku, przez co w ciemno jechaliśmy na lotnisko sprawdzić czy nasze rzeczy w końcu łaskawie dotarły, tracąc przy tym czas i pieniądze na wymarzonym urlopie. Potworna niekompetencja obsługi na lotnisku, jak również w centrum obsługi klienta. Po zgłoszeniu reklamacji, pani z obsługi próbowała nam wmówić, że nie przysługuje nam odszkodowanie, ponieważ dostaliśmy walizkę przed upływem 24 godzin, co oczywiście było nieprawdą i o czym została poinformowana. Ostatecznie zgodzili się pokryć raptem koszta jakie ponieśliśmy z tytułu opóźnienia walizki, natomiast pieniądze do nas jeszcze nie dotarły... Zmarnowanego czasu nikt nam nie zwróci.
Powrót z Barcelony był natomiast dużo gorszy. Lot został opóźniony o godzinę, bez podania przyczyny. Początkowo obsługa zaczęła wpuszczać nas przez bramkę, jednak zatrzymano nas w rękawie i tam musieliśmy czekać, nie wiedząc co się dzieje. Podczas lotu podawano ciągłe komunikaty dotyczące zdrapek, voucherów i innych pierdół, które można kupić w samolocie, natomiast lądowanie było wyjątkowo twarde (akurat ze względu na pogodę, więc to nie wina pilota). Mało miejsca na nogi, ciasno i brudno. Była to moja pierwsza i ostatnia podróż tą linią lotniczą. Nie polecam.

1  Dziękujemy, Meowcox

KOSZMAR! Nie mogę nic zarzucić obsłudze (a i pilot, który lądował w Lizbonie był fantastyczny - tak gładkiego lądowania nie miałam nigdy!), ale polityka firmy to jedna wielka kpina. Wszędzie, gdzie kupuje się bilety równocześnie miejsca są obok siebie, ale nie w Ryanair! W Ryaniar musisz dopłacić za siedzenie obok własnego dziecka! Nie zamierzam płacić za coś, co mi się należy, więc efekt był taki, że miałam sama wsiąść z niespełna dwulatką i pięciolatką (i naszymi bagażami) tylnym wejściem, a mój mąż sam przednim wejściem. Poradziliśmy sobie, bo oczywiście Ryanair rozsadza tak wszystkich i chętnych do wymiany nie brakuje, tylko pto co ten CYRK?
Ale i tak najgorszy był lot 19-24.00, ani na chwilę nie odpuścili tego swojego JARMARKU "kupcie państwo kanapkę z kawą za jedyne 10 euro czyli 45 złotych!", "Zdrapki, zdrapki, komu zdrapki?", "oto perfumy w ekstra cenie!", do tego cały czas włączone silne światło - jeśli ktoś z Państwa planuje zdrzemnąć się w nocnym locie to na pewno nie w RYAAAIR!!!... Dzieci po podróży były wykończone, my także. Nigdy więcej!

Zalety- genialny pilot samolotu (zapewne niedoceniany)
Wady- nieustanny jarmark na pokładzie (współczuję załodze, która niby pracuje jako stewardessy i stewarci, a w praktyce jako telemarketerzy)
- nieprzygaszone światło w nocy
- polityka antyrodzinna

1  Dziękujemy, LejlaMaj

Lot był o czasie, nie było żadnych problemów w trakcie lotu. Obsługa miła. MIejsca na nogi dość mało, ale w końcu cena czyni cuda :-)

Dziękujemy, piotrm398

Wszystko bez żadnych problemów. Lot był o czasie, nie było żadnych problemów z boardingiem. Obsługa bardzo miła.

Dziękujemy, piotrm398