“Kolejny lot liniami Ryanair”
Ryanair — recenzja

Zrecenzowano 10 września 2019 z urządzeń przenośnych

Jak na "tanie linie" to bilety nie są zbyt rewelacyjnie tanie. Natomiast znacznie tańsze niż u konkurencyjnej firmy w tym samym okresie. Na lotnisku nigdy nie było problemu z wymiarami bagażu, nikt nie czaił się z przymiarką - w przeciwieństwie do konkurencyjnej firmy z Węgier. Samolot opóźniony około 40 minut, ale to sierpień, okres wakacyjny, więc tragedii nie było. Samolot zadbany, odstępy między siedzeniami ok. Ogólnie polecam

Termin podróży: sierpień 2019
Dziękujemy, pebar72
  • Więcej języków

Zrecenzowano 10 września 2019

Począwszy od lotniska początkowego, gdzie notorycznie panuje chaos i nikt nad tym nie panuje bo"tanio" to Ryanair równiez do tanich nie należy... No chyba że ta taniość polega na standardzie... . Bilety juz tanie raczej nie są i za każdy dodatkowy "pierdół" trzeba dopłacać, więc wychodzi jak normalnymi rejsowymi liniami. Mimo że schowki na bagaż sa prawie puste, to każą bagaz podręczny oddawac do luku. Pasażerowie po odprawie (przed wejściem na pokład) gromadzeni są w specjalnych boksach lub klatkach schodowych. Nikt nigdy nie wie która kolejka jest dla pasażerów z pierwszeństwem wejścia na pokład. Ostatnio trzy razy było zmieniane wyjście... Kapitan powitał wszystkich "Witam Państwa na pokładzie samolotu lecącego do Rzeszowa" - podczas gdy samolot miał lecieć do Bydgoszczy... Można sobie wyobrazić reakcję podróżnych...

Termin podróży: czerwiec 2019
Dziękujemy, kasia0610
Zrecenzowano 10 września 2019

Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie dopuszczalna waga bagążu podręcznego -10 kg ,wymiary 55x40x 20 też były dobre.Poza tym można było mieć mała torebkę.Dodam w tym miejscu taką radę dotyczącą ewentualności nie dotarcia bagażu z pasażerem.Gdy wyjeżdzamy z żoną pakujemy sie w ten sposób-do bagażu podręcznego wkładamy piżamy,niezbędne leki i po jednej lub dwie koszulki. Bagaz w walizkach robimy w ten sposób,ze w każdej walizce jest połowa odzież żony,połowa mojej.

Termin podróży: wrzesień 2019
Dziękujemy, tes215
Zrecenzowano 9 września 2019

Szybko, sprawnie i na czas, nie mam zastrzeżeń do lotu. Za taką cenę było dobrze. Wymagania gabarytowe bagażu kabinowego jak u większości.

Termin podróży: marzec 2019
Dziękujemy, Pawik_78
Zrecenzowano 8 września 2019

Zupełnie nie wiem, dlaczego Ryanair określa się pojęciem "tanie linie". Może chodzi o to, że standard jest tani, ale nie bilety. Za wszystko każą sobie płacić i ja rozumiem, przecież nikt nie pracuje dla idei, ale dlaczego takie banały w marketingu? Jeśli chciałbym nieć taki standard jak w regularnych linach z bagażem rejestrowym włącznie, to "tanie linie" kosztowałby więcej niż regularne. Samoloty zawsze się spaźniają(przynajmniej kiedy ja lecę), pasażerowie gromadzeni są w specjalnych boksach, dla obsługi w gatesach najważniejsze jest by podróżny nie miał 2 cm większego bagażu a jeśli już to kosztuje to fortunę, pasażerowie dokonujący odprawy a nie chcący płacić kolejnych pieniędzy za wybór miejsca rozsadzani są po całym samolocie a schowki na bagaż są prawie puste, bo każą oddawać bagaż podręczny do luku. Nie polecam, ja skorzystam tylko wtedy, jeśli nie będę miał innego wyjścia

Termin podróży: wrzesień 2019
Dziękujemy, 26micha_d