“Linia lotnicza dla naiwnych”
Ryanair — recenzja

Zrecenzowano 5 września 2019

Linia lotnicza to niby tanie latanie. Ale za bagaż rejsowy trzeba dodatkowo słono zapłacić. Są do tego absurdalne wymagania gabarytowe. Niestety ale jadąc na wakacje nie można poprzestać na bagażu kabinowym ze względu na przepisy dot. wnoszenia różnych rzeczy na pokład samolotu. Tak nie wolno posiadać pilniczka do paznokci, pensety, kosmetyków w ilości większej niż 10 ml opakowanie,itd. A niby jak mam to przewieść gdy nie ma bagażu poza kabinowym??

• Poziom komfortu foteli
    • Obsługa klienta
    • Miejsce na nogi
    • Stosunek ceny do jakości
    • Odprawa i wejście na pokład
Dziękujemy, Elżbieta S
  • Więcej języków

Zrecenzowano 4 września 2019

Na wstępie zaznaczyć pragnę, że Ryanair nie jest żadną tanią linią, chyba że chce się mieć miejsce stojące koło kibla. Wystarczy dodać miejsce, bagaż i już mamy cenę porządnej linii lotniczej. Na moje nieszczęście, żadna z nich nie obsługiwała kierunku, w którym miałem udać się konkretnego dnia. Cudów się nie spodziewałem, ale czy te samoloty bywają kiedykolwiek nieopóźnione? Brak informacji, to u nich standard. O syfie w samolocie nawet nie chce mi się wspominać. Jeśli macie taką możliwość, omijajcie. Ja lot powrotny specjalnie przełożyłem, żeby nie lecieć tym czymś.

Dziękujemy, OnAir63414944265
Zrecenzowano 4 września 2019

Firma ta nie dba w ogóle o klienta. Cały czas zmienia regulamin przewozu i wprowadza nowe, coraz bardziej absurdalne opłaty. Jeszcze brakuje, żeby pobierali pieniądze za skorzystanie z toalety. Dodatkowo jeśli czegoś nie doczytałeś, albo o czymś zapomniałeś, oczywiście musisz płacić. Z każdym lotem można spodziewać się problemów, albo dopłaty. Dodatkowo obsługa reklamacji przy odwołanym locie do kolejny kabaret. Firma ta nie respektuje regulacji europejskiej dotyczącej wypłacania rekompensaty i oczekuje, że klient nie będzie chciał walczyć o swoje. W skrócie jest typowy przykład Januszexu, który chce naciągnąć klienta na coraz to nowsze opłaty extra za pierdoły. Nie mówię już o komforcie lotu, gdzie podczas snu na niewygodnym plastikowym siedzeniu budzi Cie co chwile komunikat, że oferują zdrapki, srapki, alkohole, perfumy i cuda na kiju. Nie polecam z całego serca. Jeśli chcecie znać prawdziwą cenę podróży ryanairem, doliczcie do kosztów lotu w dwie strony 100-200 zł bo tyle kosztuje możliwość wzięcia zwykłego bagażu 10kg plus wybór miejsca, żeby móc siedzieć obok znajomego.

Termin podróży: wrzesień 2019
Dziękujemy, Szymon K
Zrecenzowano 4 września 2019

Zastanawiam się kiedy dojdzie do sytuacji, że nic nie będzie można wnieść na pokład samolotu. Kiedyś kupowało się walizki z wymiarami dostosowanymi do tanich linii lotniczych, to już przeszłość, teraz nawet te małe walizeczki podlegają dodatkowym opłatom. Dobrze, że są takie linie ale jak masz bagaż to czasem okazuje się, że jeśli na danej trasie jest dostępna tradycyjna linia to lepiej sprawdzić oferty. Do szału doprowadza mnie sprzedaż loterii. Zawsze jak latam ryanairem to staram się aby przeleciało to jak najszybciej, słuchawki, muzyka, film. To pewnie wymogi lotnisk ale tragedią jest jazda i siedzenie w autobusie jak do drzwi lotniska jest kilkadziesiąt metrów.

• Poziom komfortu foteli
    • Stosunek ceny do jakości
    • Odprawa i wejście na pokład
Dziękujemy, arek_moto
Zrecenzowano 2 września 2019

W pierwszej kolejności podano 40 minutowe opóźnienie - ok, lecz o rzekomej godzinie, wszyscy ustawiający się w kolejce, czekaja kolejne 40 min a kobiety sprawdzające bilety glupio sie smieja jakby nie ogarnialy sytuacji. Po wejściu do samolotu informacja, że czekamy jezcze 1h 20 minut, oczywiście dolecielismy 2 h 45 minut później, czyli tak, by nie przekroczyć 3 godzin i nie wołać o odszkodowanie. Następnie, zmęczeni oraz głodni wyciągamy swoje walizki, które zostały zdewastowane mimo zabezpieczeń. Jestem ciekaw jak rozpatrzą reklamacje, lecz nie ma to wpływu na to, że nigdy wiecej z usług ryanaira nie skorzystam i stanowczo odradzam.

Termin podróży: wrzesień 2019
Dziękujemy, Maciej K