“Polecam”
Qatar Airways — recenzja

Zrecenzowano 9 września 2019

Qatar Airways latam wielokrotnie. Polecam bardzo miła obsługę, dobre jedzenie do wyboru nowoczesne samoloty.

Termin podróży: marzec 2019
Dziękujemy, ald0nad
  • Więcej języków

Zrecenzowano 23 sierpnia 2019

Dużo podróżujemy, ale to był nasz pierwszy lot liniami Qatar Airways. Podróż tymi liniami to sama przyjemność. Lecieliśmy na trasie Warszawa-Doha-Male i Male-Doha-Warszawa. Check-in oraz boarding (podział na zony) odbywał się punktualnie i płynnie. Na samym początku każdy pasażer otrzymywał wilgotny ręczniczek do odświeżenia oraz Menu pokładowe na cały lot. Posiłki smaczne i serwowane sprawnie. Przez wszystkie loty wybór alkoholi, soków i napoi bez ograniczenia. Obsługa przesympatyczna, uprzejma i cały czas do dyspozycji. Odcinek WAW-DOH odbywał się nowym A330-200. Dużo przestrzeni wygodne fotele i dużo wolnych miejsc. Poduszeczki i kocyki. Natomiast odcinki DOH-MLE oraz MLE-DON odbywały się nowiuteńkimi A350-900. Wszystko w nich lśniło i pachniało. Mnóstwo przestrzeni, wygodne fotele i dużo wolnych miejsc. Przed każdym ogromny monitor dotykowy i dobra rozrywka. Można było obserwować samolot z kamer zewnętrznych. Darmowe Wi-Fi. Odcinek DOH-WAW trochę nas rozczarował. Odbywał się małym A320-100. Samolot był już podniszczony i nabity pasażerami do ostatniego miejsca. Przez co było ciasno i duszno mimo, że działała klimatyzacja. Toalety znajdowały się tylko na samym końcu samolotu. Szkoda, że na koniec przygody z Qatar lecieliśmy takim samolotem. Mamy nadzieję, że wycofają je w najbliższym czasie na trasie DOH-WAW. Będę miała okazję to sprawdzi, gdyż już zrobiłam rezerwację na przyszły rok. Jeśli na Malediwy to tylko z Qatar Airways!

Termin podróży: czerwiec 2019
1  Dziękujemy, Malgorzata C
Zrecenzowano 16 sierpnia 2019

Lot 15.08 z WAW do DOH a następnie do CGK. Pierwsza część z WAW do DOH była zapowiedzią porażki. Porażki linii, która chwali się, że jest najlepsza linia na świecie... (niestety tylko w klasie business). Klasa ekonomiczna, to na każdym kroku porażka. Obsługa na początku rejsu (w obu przypadkach) uśmiechnięta, życzliwa... Po pojawieniu się problemu...(brak wskazanego w rezerwacji posiłku o obniżonej zawartości cholesterolu) okazuje sie być rozkapryszoną załogą, która ma pasażera w głębokim poważaniu. Brak reakcji na wezwania, brak reakcji na prośbę o napoje (odp. "przygotowujemy obiad") a po około 3h rejsu... Brak jakiejkolwiek reakcji. Plus taki, że Airbus330-200 okazał się wygodniejszy aniżeli Boeing787-800 w rejsie DOH-CGK. Wtedy dopiero zaczęło się... System rozrywki pokładowe wieszał się. Na obsługę, po wezwaniu czekaliśmy 30 min!!! Strach pomyśleć, co by było, gdyby komuś coś się stało... Drinki na poziomie klasy ekonomicznej...z najgorszych linii, którymi latalem. "Łaska" obsługi polegała na tym, że wogole raczyli przyjść do miejsca, gdzie siedzieliśmy. Oczywiście, były też plusy... Jedzenie na przyzwoitym poziomie. Niestety cała reszta... Zasługuje na najniższa ocenę. Wstyd, że oszczędzają na czym się da.... Na wodzie, alkoholu, czy na kosmetykach. Qatar Airways jest w mojej ocenie najgorszą linią, która miałem okazję lecieć. Daleko im do Emitares czy Lufthansy. Bardzo daleko. Podobnie, jak w pierwszym odcinku podróży, obsługa po 3-4h nie interesuje się pasażerem. Nie reaguje na wezwania. Resztki po posiłku zalegają po 1-2h przed pasażerem, co uniemożliwia funkcjonowanie w samolocie. Toalety nie są sprawdzane, co powoduje, że po użyciu przez kilku pasażerów nie ma papieru, że o reszcie niezbędnych kosmetyków nie wspomnę. Przykro mi, że zdecydowaliśmy się na lot z Qatar Airways...majac do wyboru o kilka $ droższa linie konkurencyjna. Dla porównania, kilka lat temu lecielismy Qatar Airways do Tajlandii... Podróż odbyła się bez zarzutów. Teraz... Same problemy. Nawet jakość detali, takich jak osłona na oczy do spania czy inne rzeczy do higieny nie pozostawiają złudzeń. Pasażer w klasie ekonomicznej traktowany jest bardzo źle. Wniosek jest jeden... Nigdy więcej nie wybierzemy przewoźnika z Qataru...

Termin podróży: sierpień 2019
Dziękujemy, EditorW
Zrecenzowano 7 sierpnia 2019

Bardzo dobrze zorganizowana odprawa i boarding. Obsługa miła i uczynna, cierpliwa. W samolocie pełen komfort, poduszeczki i koc gdyby ktoś chciał się przespać, jednorazowe słuchawki do oglądania filmów. Indywidualny wyświetlacz z możliwością korzystania z multimediów. Bardzo duży wybór filmów i muzyki. Napoje i przekąski na życzenia oraz smaczny posiłek serwowany podczas lotu. Bardzo przyjazny personel pokładowy.

Termin podróży: wrzesień 2018
Dziękujemy, Krzysztof K
Zrecenzowano 27 lipca 2019

Jestem świeżo po podróży/urlopu na trasie waw-doha-sez i sez-doha-waw.
Lot oceniam bardzo pozytywnie. Nie odniosę się do innych przewoźników i nie potwierdzę/zaprzeczę że to najlepsza linia (mój pierwszy lot rejsowy szerokokadłubowcem) a porównywanie z wizzairem, easyjetem czy ryainerem nie ma najmniejszego sensu-nie ta liga. Napiszę tylko, że jestem zadowolony z jakości lotu i ceny biletu i mogę śmiało polecić linię.
Zacznijmy od początku, wprowadzenie na pokład według stref-usprawnia wejście.
Samolot może nie pierwszej nowości, ale w dobrym stanie. Czysty. Nie na każdym odcinku uświadczyliśmy opaskę na oczy, szczoteczkę i skarpety-to chyba zależy od pory lotu. Obsługa profesjonalna, pomocna i z uśmiechem sprawiała, że czujesz się mile widziany na pokładzie. Na wstępie rozdawane są ręczniki odświeżające i jakieś zabawki dla dzieci. Przed startem obsługa odświeża samolot odświeżaczem-śmieśnie to wygląda, jak steward lud stweardessa przechodzi przez cały samolot rozpylając zapach. Menu rozdawane jest po starcie. W strefach obsługi można miło porozmawiać/pożartować z obsługą jak mają czas w przerwie między serwisami. Ja akurat zamieniłem kilka zdań z przemiłymi stewardessa`mi o Azji-jej kulturze, zwyczajach i miejscach jakie warto odwiedzić. Mimo wielkiej fobii do latania (zazwyczaj biorę 3 x xanas+ 2 x wino na trasie 2-3h) poleciałem za namową żony na żywca na pierwszym odcinku i bardzo milo wspominam lot. Turbulencje praktycznie nieodczuwalne, jedynie przy zmienia kierunku lekkie wibracje odczuwalne. Wracając do recenzji, lot to nieustający serwis. Od napojów, po obiad/śniadanie, przekąski i dalej napoje. Nie ma problemu z dodatkowymi porcjami obiadu czy deseru. Wystarczy poprosić a dostaniecie wszystko co jest akurat dostępne chipsy, batoniki, popcorn, orzeszki itp. Dobre wino i soki. Jedzenie dobre, jednak to ciągle jedzenie lotnicze. Na śniadanie zamiast jajecznicy polecam ciasto bananowe. Loty punktualne. Jedyne minusy to jakoś ekranów w fotelach (w ciągu dnia ciężko ogląda się) oraz długość lotów nawet przy tak wygodnych fotelach daje się odczuć.

Termin podróży: lipiec 2019
Dziękujemy, Lukas82lodz