“Lot Lima - Frankfurt”
Lufthansa — recenzja

Zrecenzowano 24 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Lot przebiegał bez większych zakłóceń, jednak wystartowaliśmy z 1,5h opóźnieniem, co spowodowało, że spóźniliśmy się na kolejny lot. Posiłki na pokładzie były okropne, ostatnie rzędy nie miały żadnego wyboru dań. Cena przelotu bardzo wysokie co do zaproponowanych usług.

1  Dziękujemy, Michal274812
  • Więcej języków

Zrecenzowano 23 sierpnia 2019

Z różną częstotliwością latam Lufthansą, ale nie pamiętam, bym kiedykolwiek punktualnie wystartował lub wylądował. Zawsze były mniejsze lub większe opóźnienia. Teraz jednak Lufthansa dokonała prawdziwego cudu, bo do celu dotarłem z około 24 godzinnym opóźnieniem. Do Berlina samolot przyleciał z opóźnieniem, więc kiedy w końcy byliśmy już w środku kapitan oznajmił, że wypadliśmy z grafika i gdzieś za godzinę będziemy mogli wystartować. W Monachium miałem 45 minut na przesiadkę. To nie mój wymysł lecz tak został mi sprzedany bilet. Kedy już mogliśmy polecieć, to okazuje się - mówi kapitan - że nie mogą od pół godziny znaleźć kierowcę, który pojazdem wypchnie samolot. Więc dalej czekaliśmy, aż w końcu facet się znalazł. Kiedy w końcu dotarłem do Monachium okazało się, że na ma już połączeń na Kretę i że będę mógł leciem dopiero jutro krótko przed południem z przesiadką w Atenach. Czekało mnie więc nocowanie w okolicach lotniska. Lufthansa umieściła mnie na jedną noc w hotelu Holliday Inn Express. Nie tylko mnie, bo na hotelowy autobus na lotnisku czekało sporo osób. Przyjeżdża co pół godziny. Kiedy w końcu przyjechał okazało się, że to nie autobus lecz busik i z oczekujących zabral tylko niewielką część... Taksówka kosztowała 17 euro. Pokój bardzo mały, bez wygód, ale dość czysto, choć korytarz z lekka cuchnący, huk nad dachem przelatujących samolotów... Ale to nic w porównaniu do bufetu, który dla podróżnych Lufthansy został zaserwowany. Przerażający był już sam wygląd, więc zrezygnowałem i z karty menu zamówiłem sałatkę cezar z piersią z kurczaka i następnie z grilla trzy różne kiełbasy. Po pół godzinie czekania podano i jedno i drugie. Zacząłem od kiełbasy, której pierwszy kęs wyplułem do serwetki, bo był delitkatnie mówiąc nieświeży. A sałata? Czego w niej nie było: ogórek, pomidorki, różne sałaty, sos kupny z nadmierną ilością środków konserwujących, sucha pierś kurczaka... - tylko na próżno byłoby szukać sławnej na całym świecie sałatki cezar. Ciarki na plecach na samo wspomnienie. Obrzydlistwo! Latam klasą business aby z pewnymi sprawami nie być konfrontowanym. Tu dostałem super nauczkę, jak Lufthansa traktuje swoich gości. Konsekwencja może być tylko jedna: nigdy więcej nie chcę mieć nic wspólnego z tą linią lotniczą.

2  Dziękujemy, JASAWIT
Zrecenzowano 22 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Nie był to lot bezpośredni, przesiadkę miałyśmy w Monachium. Niemniej jednak sympatyczna obsługa, można zamówić coś do picia i była drobna przekąska. Na tak krótkich odcinkach nie można niczego więcej oczekiwać.

Termin podróży: lipiec 2019
Dziękujemy, 697agnieszkam
Zrecenzowano 16 sierpnia 2019

Spokojne wejście na pokład, bez stresu i kolejki. Przy wejściu powitalny snack. Lot na czas, bez wielkich turbulencji, obsługa miła i pomocna. Odbiór bagażu w miarę szybki.

Dziękujemy, MariuszNT
Zrecenzowano 16 sierpnia 2019

W Krakowie nieco spóźniona odprawa. Wejście na pokład spokojne. Lot Airbusem, miejsca dość sporo. Podczas lotu przekąska. Lot zakłócony turbulencjami, ale o wszystkim pilot na bieżąco informował. Przesiadalismy się więc na temat odbioru bagażu niewiele można powiedzieć.

Dziękujemy, MariuszNT