“no nie ukrywam, że spodziewałem się czegoś lepszego”
Jet Airways — recenzja

Zrecenzowano 14 września 2017

Z Toronto wracałem z Jet Airways, gdzie dotarłem liniami Air Canada, więc mam jakieś tam porównanie. Na początku chciałbym jeszcze zaznaczyć, że udało mi się kupić bilet dość tanio (mniej więcej 2200 PLN za miesięczny pobyt sierpień/wrzesień).

Leciałem samolotem 'Boeing 777-300 ER', po którym było widać, że już trochę służył. Po przejściu przez rękaw przywitała mnie bardzo miła załoga. Skierowano mnie na moje miejsce, gdzie czekał zafoliowany kocyk i poduszka. Samolot na dzień dobry był w normalnym porządku, choć fotele i ich kieszenie i stoliczki nosiły ślady wielu rejsów. Wszystkie papiery były dość chaotycznie spakowane do naderwanej torebki, a obok nich czekały na mnie najgorsze słuchawki w moim życiu, do tego z jakimś egzotycznym wyjściem (dwa razy mini-jack mono). Rozsiadłem się w fotelu przy oknie z widokiem na skrzydło i nie mogę powiedzieć, żeby mi było mniej wygodnie niż gdzie indziej. Jakość zamontowanego ekranu była taka sobie, choć fajna była możliwość jego odchylenia. Do tego był przewodowy pilot z joystickiem, który w sumie okazał się średnio potrzebny.

Pilot chyba nawet nie zabrał głosu, wszystkie informacje były ledwo słyszalne w głośnikach, obsługa przygotowała samolot do startu i ruszyliśmy dość ociężale (no bo to dość duży samolot w chyba najbardziej rozszerzonym wariancie modelu). Lot przebiegał w porządku, choć było dość dużo turbulencji ze względu na pogodę. Na początku otrzymałem jakieś niesmaczne chipsy i napój (normalny wybór). Potem był obiad, który był mocno średni, deser był niesmaczny, bułka dość sucha, a masła nie próbowałem. Do tego woda w kubeczku. Sztućce były stalowe nie wiem po co. Obsługa była miła i chętna do pomocy. Toalety czyste.

Oferta multimedialna była dość uboga (w ilości jak i w jakości, poza paroma wyjątkami). Brak angielskich napisów był doskwierający, zwłaszcza przy takich słuchawkach (podkreślam, że nie dało się wpiąć swoich, bo w fotelu było tylko to egzotyczne 2xmono wejście). Nie wiem jak z muzyką i z grami. Program do śledzenia lotu był zupełnie nieinteraktywny, ale przejrzysty. Bardzo zmęczyłem się oglądaniem jednego filmu i na więcej nie miałem ochoty.

Pod koniec lotu zamiast jakiejś ciepłej przekąski dostaliśmy okropne ciastko pseudomarchewkowo-piernikowe (duży minus ode mnie). Podczas lotu w samolocie było dość hałaśliwie i wybuchało sporo zamieszań wokół jakichś podstawowych spraw, ale nie wchodzi to w moją ocenę obsługi linii, tylko ich pasażerów, którzy zachowywali się nieelegancko czasem. Podsumowując, moje doświadczenie oceniam średnio, choć niewiele trzeba byłoby poprawić, żebym był zupełnie zadowolony. Nastawiałem się na wyższy poziom obsługi. Wylecieliśmy i dolecieliśmy punktualnie. Na duży plus oceniam jednak umiejętności pilotów, bo lądowanie na Schipholu w warunkach atmosferycznych określanych jako 'stormy', było na pewno dla nich dużym wyzwaniem (a ja naprawdę niepokoiłem się tym, co widziałem za oknem). Jestem pełen szacunku za szczęśliwe lądowanie w takich okolicznościach, co było potwierdzeniem profesjonalizmu załogi. Nie wiem czy polecam czy nie... na pewno nie odradzam. Można spokojnie i z zaufaniem korzystać z usług tej linii, po prostu nie ma co nastawiać się na nadzwyczajne atrakcje.

Dziękujemy, grubaszny

Zrecenzowano 30 sierpnia 2017

Krótki lot ale obsługa świetna. A jakie pyszne jedzenie.Mieliśmy 3 loty tymi liniami, za każdym razem pyszne jedzenie. Bardzo polecam

Dziękujemy, hattrip_2015
Zrecenzowano 30 sierpnia 2017

Dobra jakość w przyzwoitej cenie, szeroki wybór posiłków i napojów (w tym alkoholowych), niezły system rozrywki. Bardzo miła i pomocna obsługa.

Dziękujemy, pgird
Zrecenzowano 14 sierpnia 2016

Wszystkich, ktorzy maja obawy aby skorzystac z oferty Jet Airways uprzejmie informuje, ze linia lotnicza warta zaplacenia kazdych pieniedzy. Za przelot z Amsterdamu do Toronto zaplacilem niecale 400 CAD wiec przyzwoicie tanio. Obsluga fantastycznai ( schludna, mila, bardzo profesjonalna )! Czysty samolot a przede wszystkim toalety! Bardzo wygodne fotele! Wysmienite jedzenie do wyboru w duzych ilosciach oraz !!! A dla entuzjastow podniebnego szumu w glowie informacja powalalajaca z nog ...w klasie ECONOMY wszelkiego rodzaju alkohol do "oporu" Na pewno skorzystam znowu jesli bede sie wybieral do Europy lub ...dokad tylko lataja :-)

4  Dziękujemy, QUETZALCOATL71
Zrecenzowano 10 sierpnia 2016

Bardzo dobre linie do lotów lokalnych w Indiach. Ciepły posiłek nawet na krótkim locie. Obsługa PIĘKNA i uprzejma. Przy nadaniu bagażu ponadwymiarowego dostaje sie PRIORITY CHECK. POLECAM>

Dziękujemy, Adam W