“Jak stracić 8 tyś zł i wakacje życia dzięki Enterowi.”
Enter Air — recenzja

Opowiem tutaj w jaki sposób firma pozbawiła mnie wakacji życia do Kenii na które oszczędzałam ponad 2 lata. W skrócie nie zostałam wpuszczona na pokład ze względu na brak kodu QR, którego nie mogłam wygenerować ze względu na błąd strony internetowej w nocy poprzedzającej wyjazd. Co więcej linie wiedziały, że w przeszłości często się tak działo i nie umieściły stosownego ostrzeżenia oraz w żaden sposób nie chciały mi pomóc.

Dłuższa wersja dla bardziej zainteresowanych:
W dniu 6.03.2021 z decyzji pracownicy linii lotniczych Enter nie została mi wydana karta pokładowa do Mombasy czarterowymi liniami Enter wynajętymi przez biuro podróży Rainbow (wylot godzina 8:50) z powodu braku kodu QR, który nie został wygenerowany nie z mojej winy.
Od wieczora dnia poprzedniego zgodnie z zaleceniami, kilkukrotnie, gdy pierwszy raz nie zakończył się sukcesem, prawidłowo, zgodnie z prawdą wypełniałam ankietę wymaganą przez Kenijskie Ministersto zdrowia i za każdym razem z potwierdzeniem, ale bez kodu QR. Robiłam to także za sugestią przy pracownicy przy stanowisku odprawy z tym samym skutkiem. Doskonale wiedziała, że tego kodu nie da się wygenerować pomimo tego nie wydała mi karty pokładowej Mam w skrzynce ok 30 maili od Kenijskiego Ministerstwa Zdrowia o rożnych godzinach z potwierdzeniem, które tej Pani pokazywałam. Robiłam absolutnie wszystko, aby zdobyć wymagany kod i mam na to niezaprzeczalne dowody. Tego kodu nie dało się prawdopodobnie wygenerować, ponieważ zapewne kenijski system się zawiesił. Rozmowa z kenijskimi służbami potwierdziła, ze nie robiłyby z tego powodu żadnych problemów i była to arbitralna decyzja po stronie Polskiej, a z nimi się nikt nie kontaktował w tej sprawie. Pracownica linii Enter twierdziła, ze taką decyzje, o nie wpuszczeniu mnie na pokład, podjęła sekcja wizowa lotniska Chopina. Natomiast Pan Jarosław Ponomarów reprezentujący dział wizowy lotniska Chopina twierdzi, ze była to arbitralna decyzja lini lotniczych Enter, co również potwierdziła pracownica do spraw komunikacji z pasażerami lotniska Chopina.Wszystko wskazuje na to, że przedstawicielka firmy nie dość, że mnie okłamała, iż to nie ona podjęła ta krzywdząca dla mnie decyzje i nic nie może zrobić, to oszukiwała mnie, że próbowała mi pomóc, co nie było prawdą. Wiem od innych pracowników lotniska oraz od reprezentanta firmy Rainbow, ze takie sytuacje zdarzały się już w przeszłości wielokrotnie, natomiast wcześniej pasażerowie ze względu na brak swojej winy byli wpuszczani na pokład. Ja widocznie miałam pecha i trafiłam na wybitnie nieżyczliwego kłamliwego pracownika, który stwierdził, że mnie nie wpuści, bo nie mam wystarczająco dokumentów. wszystkie inne formalności spełniłam, jestem ozdrowieńcem z przeciwciałami, miałam aktualny test PCR z wynikiem negatywnym, ważny paszport nowo wydany na ta okoliczność, aktualną wiza kenijskią, podpisane oświadczenie dla linii lotniczych, umowę, opłacony i potwierdzony lot oraz wykupiony pobyt w Kenii. Pracownicy mieli wszystkie potrzebne informacje, aby wydać zgodną z prawem i po ludzku słuszną decyzję, jednak tego nie zrobili.

1  Dziękujemy, AnnaN4208

Opowiem tutaj w jaki sposób firma pozbawiła mnie wakacji życia do Kenii na które oszczędzałam ponad 2 lata. W skrócie nie zostałam wpuszczona na pokład ze względu na brak kodu QR, którego nie mogłam wygenerować ze względu na błąd strony internetowej w nocy poprzedzającej wyjazd. W instrukcji było, że wygenerowanie kodu jest bardzo proste i następuje od razu. Co więcej linie wiedziały, że w przeszłości często się tak działo i nie umieściły stosownego ostrzeżenia oraz w żaden sposób nie chciały mi pomóc. Ja o problemch tych nie mogłam wiedzieć, bo nigdzie nie było takiej informacji.

Dłuższa wersja dla bardziej zainteresowanych:

• Miejsce na nogi
1  Dziękujemy, AnnaN4208

Pracownik przy odprawie upierał się przez 25 minut, że moja wiza do Kenii jest nieważna, ponieważ jest na niej inna data prawdopodobnego przybycia, była 6.03.2021, a ja leciałam tydzień później 13.03.2012. Cierpliwie tłumaczyłam, że to sprawdzałam w ambasadzie, biurze podróży oraz na stronie rządowej i nie ma to żadnego znaczenia, a wiza jest ważna 90 dni. Jednak moje tłumaczenia Pan miał za nic. Kontynuował nieudolne i długie sprawdzanie we własnych źródłach. Przy tym wszystkim pracownik był bardzo niegrzeczny.
Uważam za skrajną niekompetencję, sprawdzanie dokumentów i wstrzymywanie stanowiska przez osobę, która nie zna żadnych zasad związanych z ważnością i autentycznością wizy. Proszę o przeszkolenie pracownika w tej kwestii oraz podstaw szacunku i kultury do klienta i ich czasu. Gdy zwróciłam uwagę, że jak dalej będzie, tak długo gdzieś wydzwaniał bez skutku, to może lepiej zadzwoni do Ambasady Keniskiej - będzie szybciej i wiarygodniej, na co Pan mi odpowiedział, że nie będę mówiła mu co mam robić. Trwało to wszystko bardzo długo, stąd moja obawa spóźnienia się na samolot. Pracownik odpowiedział, że nie jest to jego problem, bo moje dokumenty są niepoprawne, a następnie wybuchł histerycznym śmiechem. Po długim czasie okazało, iż racja była po mojej strone jednak mężczyzna nie przeprosił za swoje niestosowne zachowanie .

Na pokładzie nie było wody gazowanej, nie sprzedają takiej wody w ogóle z niewiadomych mi powodów. Sprzedawana była jedynie niegazowana Kropla Beskidu - 6 zł- produkt należący do Coca Coli. Czy Polska firma Enter nie mogła by wspomagać polskich przedsiębiorców?

1  Dziękujemy, AnnaN4208

Za każdym razem super lot świetna załoga, bardzo fajne zegarki, perfumy w fajnych cenach, jedzenie jak na samolot to ceny są ok pyszne jedzenie

Termin podróży: kwiecień 2021
Dziękujemy, Travelloverzuza
Zrecenzowano 30 marca 2021

Punktualnie, bezpiecznie, bez zastrzeżeń. Ceny na pokładzie przyzwoite. Zachowane zasady rygoru sanitarnego, co jakiś czas leciały komunikaty przypominające o obowiązku zasłaniania ust i nosa maseczką.

• Poziom komfortu foteli
    • Obsługa klienta
    • Posiłki i napoje
    • Miejsce na nogi
    • Rozrywka w trakcie lotu
    • Stosunek ceny do jakości
    • Odprawa i wejście na pokład
Dziękujemy, Lesław D