“Lot krajowy w Chinach ”
Air China — recenzja

Lot z Szanghaju do Pekinu trwał 3 godziny super nowym, mega dużym, bardzo nowoczesnym i czystym samolotem. Od razu czekała przy siedzeniach woda i jeszcze przed startem już zaczęli rozdawać pyszne i świeże kanapki. Miejsca na nogi bardzo dużo. Półki nad głowami ogromne .W samolocie odpowiednia temperatura. Personel pokładowy bardzo miły , uprzejmy , na uśmiech z naszej strony zawsze odpowiadali uśmiechem . Lot punktualny . Personel angielski komunikatywny zna bez problemu . Nie miałam też żadnego problemu z bagażem. Bagaż duży wiadomo został zabrany do luku bagażowego. Bagaż podręczny nie był ani mierzony, ani ważony u nikogo, a naprawdę różnej wielkości one były u wielu osób . Dodatkowo miałam dużą reklamówkę z 2 poduszkami na prezent i też nikt mi nie zwrócił uwagi, że mam czegoś za dużo . Więc ten lot wewnątrz Chin oceniam bardzo wysoko . Dodaje też zdjęcia z wnętrza tego samolotu. Filmy , muzyka, gry itd działały bez zarzutu . Natomiast lot na trasie Warszawa Pekin czy Pekin Warszawa to inna bajka. Samolot na te 9 godzin lotu w obie strony stary i ciasny . Brak regulacji nad głową jeśli chodzi o nawiewy. Było bardzo zimno siedzieliśmy w kartach puchowych, a to był wrzesień. Personel rozdawał śniadanie i obiad. Można było wybrać z 2 posiłków rzeczy na śniadanie i z dwóch posiłków rzeczy na obiad . Jedzenie jak to w samolocie średnie, ale jadalne. Personel nalewał do kubków do wyboru : herbatę, wodę, colę, soki , wino. Są na pokładzie samolotu poduszki i koce, ale ja wolę nie używać rzeczy , które nie są zapakowane w folię bo wyglądało to na rzeczy wielokrotnego użytku . Personel na tej trasie też bardzo sympatyczny , kulturalny, troskliwy i uprzejmy. Loty też były punktualne . Ze względu na bardzo stary, ciasny i zimny samolot nie były to loty przyjemne. Mam nadzieję , że będzie nas więcej latać do Chin bo to kraj przepiękny i różnorodny i wtedy zmienią na tej trasie też samolot.

Termin podróży: wrzesień 2019
1  Dziękujemy, Izolda1

Zrecenzowano 24 sierpnia 2019

Korzystałam z tych lini kilkukrotnie m.in na trasie Frankfurt nad Menem - Pekin- Manila, Warszawa-Pekin- Bangkok ale nigdy więcej. Samoloty stare, słabo wyposażone, monitory nie działają. Załoga też nie ogarnięta, słabo mówiąca po angielsku. Podczas posiłku wybrałam omlet, dostałam ryż kiedy poprosiłam o zmianę, stawerdessa mnie olała, a druga zrobiła minę i w końcu wymieniła. Kolejna sytuacja na innej trasie mąż poprosił o piwo do posiłku, usłyszał ze piwo sie skończyło. Takich przykładów jest mnóstwo, załoga jest po prostu nieuprzejma. Wiele osób ma takie spostrzeżenia. Jak mozna stroic miny do klienta? Chyba, że to jakis chinski zwyczaj? A na dokładkę zgubili bagaze... Wolę dopłacić i lecieć z porządnym przewoznikiem.

Termin podróży: sierpień 2019
Dziękujemy, Maaadziulka
Zrecenzowano 27 lipca 2019

Lecieliśmy spokojnie - dolecieliśmy o czasie. Bez zastrzeżeń i tyle.
Samolot do Pekinu (i powrotny tak samo) - dość stary i zużyty, wewnętrzny Pekin-Kanton nowiutki i czysty. Podobnie Hongkong-Pekin.
W długim locie - niezbyt wygodnie, niedziałający system rozrywki pokładowej, b. słabe jedzenie i picie. Obsługa miła ale nieporadna (pierwszy raz w pracy?). Znajomość angielskiego b. słabo.
Komentarz mojej partnerki: możemy z nimi latać ale następnym razem biorę kanapki ;-)

Termin podróży: czerwiec 2019
Dziękujemy, wildey2016
Zrecenzowano 10 lipca 2019

Caly lot bez zaklocen, punktualny, jedzenie ok. Ale nie nalezy uzywac do przykrywania kocy pokladowych, jezeli ma sie jasne ubranie. Pozostawiaja granatowy pyl.

Termin podróży: czerwiec 2019
Dziękujemy, bandarekberlin
Zrecenzowano 10 lipca 2019

Samolot 777 okazał się dosyć zaniedbany. Polka na jedzenie odpadla po rozlozeniu. Obsluga mila, pomocna Jedzenie bez rewelacji. Predkosc przelotowa niska (dluzszy lot niz u konkurencji. W nocy do picia podawana tylko ciepla woda.

Termin podróży: październik 2018
Dziękujemy, marcingre