“rozczarowanie”
Air Canada — recenzja

Zrecenzowano 4 listopada 2017

po długim fascynyjącym pobycie w USA powrót zaczął się koszmarnie, bałagan, dezinformacja, wieszające sie stanowiska komputerowe, służące do wykupienia wizy kanadyjskiej już przed odlotem, chociaz kupując bilet pinformowano nas, że w Kanadzie, długa kolejka do odprawy, oszczędne poczęstunki

Dziękujemy, Beata S

Zrecenzowano 11 października 2017

Bardzo miła obsługa, czysto, jedzenie takie sobie ale nie tragiczne. To co jest nie porozumieniem to miejsce na nogi, lot z Warszawy do Toronto był w miarę ok, ale powrotny to była jakaś tragedia!!! Ja przy wzroście 184 cm nie potrafiłem normalnie prosto usiąść, moja żona 165 miała kolana na oparciu fotela!!!!! Lot z Toronto prowadzony przez lowcoastową linie Air Canada Rouge oferował DUŻO więcej miejsca na nogi!! Nigdy więcej Air Canado ;-(

Dziękujemy, bartek s
Zrecenzowano 14 września 2017

Obsługa miła, jedzenie ciepłe, w trakcie lotu obsługa przynosiła napoje. Jeżeli chodzi o to- żadnych zastrzeżeń. Natomiast koszmarnie mało miejsca na nogi, lot który trwał 8 godzin był katorgą.

Dziękujemy, Paola B
Zrecenzowano 14 września 2017

Mój miesięczny pobyt w Kanadzie zaczął się lekkim zamieszaniem. W wyniku mgły na Schipholu przebookowano mnie na samoloty innych linii - zamiast polecieć Jet Airways poleciałem liniami Air Canada. Nie ukrywam, że mimo koniecznego opóźnienia, byłem gdzieś tam szczęśliwy, że w niższej cenie będę mógł polecieć flagowymi liniami kanadyjskimi (które stereotypowo odbierałem jako dużo lepsze niż wschodnie, zwłaszcza hinduskie). Jak się okazało, znalazło to potwierdzenie na pokładzie.

Miałem przyjemność lecieć samolotem 'Boeing 787' tzw. Dreamlinerem. Po przejściu przez rękaw przywitała mnie bardzo miła załoga. Skierowano mnie na moje miejsce, a ja w drodze podziwiałem całkiem nowoczesne wnętrze samolotu. Wszystko na dzień dobry było w najlepszym porządku i czystości. Na każdym fotelu leżał zafoliowany kocyk, a w kieszeni czekały schludnie opakowane informacje dot. bezpieczeństwa, oferta produktów bezcłowych, menu i torebeczka na śmieci różniste. Miejsca na nogi jest dość, ale mogłoby być ciut więcej. Fotele same w sobie wygodne, choć szkoda, że razem z kocykiem nie dają poduszki dla nieprzygotowanych. Gdy już usiadłem wygodnie w fotelu, naprzeciwko mojej twarzy ukazał się również całkiem nowoczesny dotykowy ekran z wieloma usługami do wyboru. Wszyscy pasażerowie przygotowali się dość sprawnie i po chwili usłyszałem w głośnikach usłyszałem bardzo wyraźnie ciepły, ale i pewny siebie głos pilota, który bardzo profesjonalnie, wzbudzając dużo zaufania, opowiedział o wszystkim co się dzieje i co ma się w najbliższych minutach z naszym samolotem zadziać (pilot zabrał głos również mniej więcej w połowie lotu, by zwrócić uwagę pasażerów na powietrzny 'traffic' nad Atlantykiem, bo w zasięgu naszego wzroku leciał inny samolot - niby nic, ale świadczy to o naturalnej życzliwości i gościnności pilota, przecież nie ma takiego obowiązku). Stewardessy pokazały pasażerom co i jak z kamizelkami, maskami i ewakuacją, po czym samolot przyspieszył i delikatnie oderwał się od ziemi.

W trakcie wiele razy obsługa przechadzała się ze smacznymi przekąskami i dużym wyborem napojów, wykonując to bardzo sprawnie i nienachalnie. W pierwszej połowie lotu zaserwowano obiad, który bardzo pozytywnie mnie zaskoczył (to było moje pierwsze spotkanie z obiadem w locie), choć dokładnie na mojej osobie - siedziałem prawie na samym końcu - skończyła się możliwość wyboru pomiędzy makaronem z pesto, a kurczakiem, którego w sumie i tak chciałem wziąć. Wszystko było bardzo pyszne - danie główne, sałatka, deser, bułeczka i masło. Pod koniec lotu dostaliśmy jeszcze ciepłą kanapkę, która też była super.

Air Canada oferuje dostęp do wielu filmów (nie wiem co z grami i muzyką, bo z tego nie korzystam) w różnych wersjach językowych, ale zawsze z możliwością włączenia napisów w jęz. angielskim. Można obejrzeć filmy rodowitych kanadyjskich reżyserów, m. in. Xaviera Dolana, jest sporo filmów hollywoodzkich, trochę kina europejskiego i sporo różnych filmów z kategorii 'International'. Można znaleźć naprawdę dobre filmy w tej bazie. Załoga rozdaje darmowe słuchawki dostatecznej jakości, ale zawsze lepiej wpiąć się z własnymi. Do użytku pasażerów jest też program śledzenia lotu - całkiem fajna sprawa dla ciekawskich.

Wylądowaliśmy bardzo spokojnie i bezpiecznie w Toronto, bez żadnego spóźnienia, a lot przebiegł mi bardzo przyjemnie, jestem zadowolony i polecam każdemu te transatlantyckie przynajmniej, bo nie wiem jak z lokalnymi, kanadyjskimi. Wylądowaliśmy bardzo spokojnie i bezpiecznie w Toronto, bez żadnego spóźnienia.

Dziękujemy, grubaszny
Zrecenzowano 30 sierpnia 2017

Z linii Air Canada miałem okazję korzystać dwukrotnie-lecąc z Warszawy przez Mediolan do Toronto i wracając bezpośrednio do Warszawy. Lot z Mediolanu od samego początku był opóźniony ponad 3 godziny i po wylądowaniu w Toronto nikt nie poinformował pasażerów o możliwości ubiegania się o odszkodowanie.
Sam samolot był bardzo komfortowy, z telewizorkami, przy wybieraniu miejsc ich plan pokrywał się z rzeczywistością, dzięki czemu mieliśmy dużą przestrzeń na nogi bez dopłaty.
W drodze powrotnej wybrałem również pierwszy rząd za ścianą oddzielającą sektory pokładu- niestety w rzeczywistości okazało się, ze tej ścianki tam nie ma i wylądowałem w samym środku bardzo ciasnych miejsc. Lecąc z Mediolanu, podczas lotu oferowano nam 3 posiłki i dwukrotnie napoje-w drodze powrotnej posiłki serwowano 2 razy z czego ten drugi trudno nazwać posiłkiem, a napoje zaproponowano raz. Stwarza to wrażenie, że loty z Europy Zachodniej traktowane są w lepszy sposób niż loty do/z Europy środkowej/Wschodniej.
Na pokładzie nie było telewizorków, a załoga oferowała odpłatnie wynajem I-Padów umożliwiających oglądania filmów, gry itp.
Jak na tak długi lot, nawet biorąc pod uwagę, że był to lot klasy ekonomicznej, warunki proponowane prze Air Canada były dużo gorsze niż podczas pierwszego lotu.
Kiedy reklamowałem u członka załogi niezgodność rezerwacji miejsca z rzeczywistością, prosząc o umożliwienie dopłaty do Preminum Economy, Pani zaproponowała, abym napisał skargę do Customer Service, po czym poinformowała mnie, że pomimo wolnych miejsc nie może zgodzić się na dopłatę do klasy Economy Premium.
Generalnie-nie polecam korzystania z usług tej linii.

Dziękujemy, Dariusz K