“Niski standard przy zniszczonym bagażu ”
Aeroflot — recenzja

Zrecenzowano 9 stycznia 2018 z urządzeń przenośnych

Klasę linii lotniczych poznaje się w sytuacji, gdy wystąpił problem. W moim przypadku najpierw zgubiono mi cały bagaż (4 walizki dostarczono bez żadnego odszkodowania po 4 dniach). Najpierw nie wypłacono mi zwrotu za zakupioną bieliznę i środki higieny (nie należy się, co z tego że prawo UE nakazuje... do sądu nie będę chodzi po kilkadziesiąt złotych). Potem jak przywieziono bagaż okazało się, ze wszystkie 4 walizki są uszkodzone. I dopiero się zaczęło. Dwie naprawili już po dwóch tygodniach, wcześniej domagając się rachunków za ich zakup oraz 4-krotnego (!) przesyłania zgłoszenia dwoma różnymi kanałami (formularz na www, formularz w .doc mailem (dwa razy - raz na formularzu z logo linii, drugi raz bez logo ale z tymi samymi danymi), mail zwykły. Ale prawdziwa jazda zaczęła się dopiero, gdy zakwalifikowali dwie walizki jako szkodę całkowitą. Zaproponowali mi zwrot pieniędzy, ale tak, że mogę je wydać tylko w ich sklepie internetowym na zakup nowej walizki. Problemem okazały się ceny w tym sklepie - średnio 2x wyższe niż w innych sklepach internetowych. Wycena 2 dużych walizek nie starczyła nawet na zakup jednej małej... oczywiście za różnice w cenie mogę dopłacić gotówka. Inaczej mówiąc - zepsuli mi walizki i jeszcze chcą, zarobić na tym. Koniec końców sam kupiłem tanie walizki w supermarkecie i po kolejnych dwóch miesiącach mailowania do wszystkich świętych, włącznie z dyrektorem ds. Relacji z klientem (który nota będę nigdy nie odpisał) dostałem zwrot w kwocie jaką zapłaciłem w supermarkecie, co było dla mnie satysfakcjonującym rozwiązaniem. Natomiast po tych przejściach każdemu odradzam te linie lotnicze. Generalnie jeśli nie ma problemów, to nie ma na co narzekać, ale jak wystąpią, to widać, że komunizm jest nie tylko w logo Aeroflotu, ale mentalności pracowników.

Dziękujemy, janek11kowalski
  • Więcej języków

Zrecenzowano 28 grudnia 2017

Aeroflot reprezentuje solidny poziom, airbusy są raczej nowe, obsługa miła, nie jest za ciasno, a obsługa serwuje przekąski, soki, kawę i herbatę. Daję wyższą ocenę niż LOT-owi, którego obsługa bywa czasem lekko arogancka. Boarding w Moskwie zaczyna się co prawda dość wcześnie, i do samolotu trzeba sporo jechać autobusem, liczyłbym, że na loty międzynarodowe będzie wyjście przez rękaw, za to odjąłem jedną gwiazdkę. Generalnie jednak linie nie odbiegają znacznie od solidnych europejskich przewoźników.

Dziękujemy, TommyB2349
Zrecenzowano 4 grudnia 2017

bardzo pozytywne zaskoczenie. nowe samoloty, serdeczna obsługa, kulturalni współpasażerowie. dobre jedzenie.

Dziękujemy, pkolodziejski
Zrecenzowano 7 listopada 2017

Wieczorny lot, z możliwością wyboru ciepłego posiłku, który dobrze pachniał i smakował. Przyjazne stawardesy Największa zaleta to punktualność. Największa zaś wada to wrażenie wyeksploatowania wnętrza samolotu.

Dziękujemy, ibp994
Zrecenzowano 2 października 2017

troche cykalem ale wszystko ok zadowolenie 98% wylot z szopena z plyty lotniska laadowanie przez rekaw odprawa naa 10 lotow 1 paszport sie opoznil le cialem duzo wczesniej ale tej daty nieda sie wprowadzic

Dziękujemy, berbachowski